اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

اطلاعیه دعوت به مصاحبه پذیرفته شدگان آزمون استخدامی مورخ 15/4/97

دیرین دیرین

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

مدیر کل جدید اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان معرفی شد

مدیر کل جدید اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان معرفی شد

حجت الاسلام محسن مومنی مقدم دیروز سه شنبه در مراسمی با حضور مسئولان کشوری و استانی به عنوان مدیر کل جدید اداره اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان معرفی شد.

 چهارشنبه 30 خرداد 1397   1446  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف قائم مقام سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در این مراسم گفت: توسعه و تعمیق فرهنگ قرآنی، حرم مطهر امامزادگان و موقوفات به عنوان سه امانت ارزشمند به سازمان اوقاف و امور خیریه سپرده شده و همه ظرفیت های موجود این سازمان باید برای حفظ این امانت ها به کار گرفته شود.
عبدالرضا عابد افزود: اجرای دقیق نیات واقفان از اولویت‌های سازمان اوقاف و امور خیریه کشور است.
وی شهید پروری، انقلابی بودن و سخت کوشی را از ویژگی های مردم سیستان و بلوچستان عنوان کرد و افزود: تا زمانی که مردم میدان دار امور باشند مشکلی وجود نخواهد داشت.
حجت الاسلام احمد راهداری امام جمعه موقت زاهدان نیز در این مراسم گفت: وقف یکی از سنت های حسنه مردم این دیار بوده که باید برای احیای آن تلاش شود.
وی با اشاره به جایگاه وقف در اسلام گفت: این سنت حسنه یادگار پیامبر مکرم اسلام(ص) است که نتایج زیاد برای جهان اسلام به دنبال داشته است.
وی بر ساماندهی مساجد در سیستان و بلوچستان تاکید کرد.
سرپرست معاونت سیاسی اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان نیز در این مراسم گفت: این استان دارای کمترین موقوفات کشور و بالاترین مساجد است.
محمدهادی مرعشی تاکید کرد: ضروری است مرمت، بازسازی و کمک به مساجد در چهار چوب قانونی آن انجام شود.
معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان تلاش برای ایجاد وحدت و جذب واقفان را از مهمترین اولویت های سازمان اوقاف در استان ذکر کرد.
وی از آمادگی استانداری سیستان و بلوچستان برای کمک به اداره کل اوقاف و امور خیریه در جهت تحقق اهداف این سازمان خبر داد و افزود: مسئولان ادارات این استان با درک متقابل همواره یاری گر هم در برهه های زمانی مختلف بوده اند.
مدیرکل سابق اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان نیز در این مراسم راه اندازی اداره مستقل اوقاف و امور خیریه زاهدان، افزایش موقوفات به بیش از پنج هزار موقوفه، افزایش سند مالکیت موقوفات، انجام ساخت و ساز در 12هزار و 500 متر مربع از فضاهای سازمان، جذب 120 میلیارد ریال اعتبار دولت برای کمک به مساجد و غیره، افزایش 700 درصدی نزورات مردمی در بقاع متبرکه را از مهمترین اقدامات اداره کل اوقاف استان در چند سال اخیر برشمرد.
حجت الاسلام اسماعیل تدینی افزود: همچنین تربیت سالانه 13 هزار نفر در طرح تربیت حافظان قرآن کریم و پذیرایی از 6 هزار زائر پاکستانی در سال 96 در استان از دیگر اقدامات این نهاد است.
قائم مقام سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در این مراسم با معرفی حجت الاسلام محسن مومنی مقدم به عنوان مدیر کل جدید اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان از خدمات و تلاشهای حجت الاسلام تدینی مدیر سابق این اداره در دوران تصدی قدردانی کرد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر