اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

اطلاعیه دعوت به مصاحبه پذیرفته شدگان آزمون استخدامی مورخ 15/4/97

دیرین دیرین

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

معاون سازمان اوقاف: پرداخت معوقات موقوفات در دستور کار بودجه‌های سالانه کشور قرار گیرد | تعامل خوب با وزارت بهداشت و نیروهای مسلح

معاون سازمان اوقاف: پرداخت معوقات موقوفات در دستور کار بودجه‌های سالانه کشور قرار گیرد | تعامل خوب با وزارت بهداشت و نیروهای مسلح

معاون اوقافی، حقوقی امور مجلس سازمان اوقاف با اشاره به اینکه دولت پرداخت معوقات موقوفات را در دستور بودجه پنج ساله خود قرار دهد، گفت: تا امروز تعامل خوبی با دستگاه‌های اجرایی مثل وزارت بهداشت و نیروهای مسلح صورت گرفته است.

 شنبه 2 تیر 1397   960  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه حجت‌الاسلام والمسلمین محمد مهدی حاتمی؛ معاون اوقافی، حقوقی امور مجلس سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اینکه اجرای صحیح و امینانه نیات واقفان خیراندیش منوط به پرداخت حقوق موقوفات است درباره پیگیری دریافت معوقات بدهی دولت به سازمان اوقاف اظهار کرد: پیش از این هم گفته‌ایم اداره‌های ما چیزی حدود ۵ هزار میلیارد تومان بابت حقوق موقوفات از دستگاه‌های دولتی طلبکارند .
وی افزود: البته  میزان بدهی دستگاه‌های دولتی به سازمان اوقاف بررسی شده اما باید این اعداد و ارقام به شکل دقیق‌تر احصاء شود و با ارائه مستندات با دستگاه‌ها و کارشناسان موجود به تعامل برسیم تا بعد از آن نمایندگان دولت مانند وزارت اقتصاد و دارایی و بازرسانان حسابرسی کل کشور این اعداد و ارقام را بررسی کنند.
معاون اوقافی، حقوقی امور مجلس سازمان اوقاف با اشاره به تعیین بودجه پنج ساله کشور، تصریح کرد: بعد از تمام بررسی‌ها و برنامه‌ریزی‌های انجام شده، دولت پرداخت معوقات موقوفات را باید در دستور کار بودجه پنج ساله خود قرار دهد و ردیفی را برای آن در نظر بگیرد.
وی تاکید کرد: البته تا امروز تعامل خوبی با دستگاه‌های اجرایی صورت گرفته است؛ مثلا با وزارت بهداشت تعامل خوبی داشته‌ایم و این وزارتخانه موضوعات خوبی را مشخص کرده و تا حدودی معوقات و مشکلات موقوفات خود را حل و فصل کرده است؛ همچنین نیروهای مسلح نیز در موارد بسیاری همراه ما بودند و بدهکاری آن‌ها روشن شده است.
حاتمی تاکید کرد: از بیش ۵ هزار میلیارد بدهی که دولت به سازمان اوقاف دارد، تا امروز ۱ هزار و ۵۰۰ میلیارد بدهی مستندسازی شده است که از این عدد حدود ۳۰۰ میلیارد تومان آن به تایید حسابرسی کل کشور رسیده اما هنوز پرداختی صورت نگرفته است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر