اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

دیرین دیرین

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

رئیس سازمان اوقاف: موقوفات قرآنی در کشور اندک است | رونمایی از موقوفه مشارکتی ساخت دانشکده تربیت مدرس قرآن

رئیس سازمان اوقاف: موقوفات قرآنی در کشور اندک است | رونمایی از موقوفه مشارکتی ساخت دانشکده تربیت مدرس قرآن

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: موقوفات قرآنی در سطح کشور کم است اما به برکت جمهوری اسلامی، امام راحل، شهدا و رهبری امروز به قرآن توجه شده در حالی که پیش از پیروزی انقلاب اسلامی توجهی به قرآن و‌ آموزش آن نبود.

 چهارشنبه 13 تیر 1397   1420  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف وامور خیریه حجت‌الاسلام والمسلمین علی محمدی روز چهارشنبه در مراسم رونمایی از موقوفه مشارکتی ساخت دانشکده تربیت مدرس قرآن مشهد افزود: مقصد جمهوری اسلامی تحقق معارف و فرهنگ قرآن در جامعه است و حافظان، دانشجویان و دانشگاه‌های قرآنی فعال نشانه توجه جمهوری اسلامی به قرآن هستند.
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: برخی فکر می کنند وقف مختص متمکنین و ثروتمندان است ،اما در اسلام اینگونه نبوده زیرا در طول تاریخ اسلام وقف‌هایی برای همه اقشار مومنین به چشم می‌خورد.
وی افزود: در عصر حاضر نیز وقف مشارکتی و جمعی به منظور بهره‌مندی همه اقشار از ثواب وقف به لحاظ حقوقی در مجلس شورای اسلامی تصویب شد و هم اینک هر کس به اندازه تمکن مالی خود می تواند در این سنت حسنه مشارکت کند.
حجت‌الاسلام محمدی ادامه داد: وقف مشارکتی فاطمی در مشهد و ساخت مراکز درمانی وقفی با مشارکت افراد متعدد در مراکز برخی از استان‌های کشور اجرا شده و برخی نیز مانند یک پروژه ۵۰۰ میلیارد تومانی در شیراز در حال انجام است. ‌
وی به اشکال متعدد موقوفات اشاره و بیان کرد: وقف مصداق کامل صدقات جاریه است که بعد از فوت واقف از ثمرات معنوی آن بهره می‌برد که خوشبختانه در کشور موقوفات قابل توجهی داریم.
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: در مشهد موقوفه مسجد گوهرشاد حدود ۷۰۰ سال برای خانمی که واقفش بوده خیرات داشته و حتی در کشور موقوفات هزار و ۲۰۰ ساله‌ای داریم که در طی این سال‌ها ثمرات فراوان برای واقف آن داشته است.
رئیس دانشکده تربیت مدرس قرآن مشهد نیز در این مراسم گفت: این دانشکده سال ۱۳۸۰ تاسیس شد و تاکنون ۶۰۲ دانش آموخته در چهار رشته تفسیر، علوم قرآن، معارف قرآن و علوم قرآن و حدیث در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد داشته است.
حجت‌الاسلام غلامرضا زارع مهرجردی افزود: ۱۰ عضو هیات علمی و ۱۴۷ استاد مدعو با این دانشکده همکاری دارند. ۴۳۵ دانشجو در این دانشکده در حال تحصیل هستند اما مکان تحصیلی، آموزشی و خوابگاهی آن استیجاری بوده که در شلن مشهد به عنوان پایتخت معنوی ایران اسلامی نیست.
وی ادامه داد: ۴.۲ هکتار زمین سال ۱۳۹۲ در قالب ۲۸ هزار مترمربع بنا با مساعدت مسئولان اجرایی خراسان‌رضوی به دانشکده تربیت مدرس قرآن واگذار شد و تاکنون اسکلت بتنی به مساحت پنج هزار و ۵۰۰ متر مربع برای ساخت مجموعه آموزشی برپا شده است.
رئیس دانشکده تربیت مدرس قرآن گفت: برای تکمیل ساخت این مجموعه ۳۵۰ میلیارد ریال در قالب ۷۰۰ هزار سهم ۵۰۰ هزار ریالی به صورت وقف مشارکتی در نظر گرفته شده و امید است با حمایت مسئولان و خیرین این بنا تا سال ۱۳۹۸ مورد استفاده دانشجویان قرار گیرد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر