اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

اطلاعیه دعوت به مصاحبه پذیرفته شدگان آزمون استخدامی مورخ 15/4/97

دیرین دیرین

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

آغاز «طرح تابستانی نشاط معنوی» از امروز در ۱500 پایگاه تابستانی

آغاز «طرح تابستانی نشاط معنوی» از امروز در ۱500 پایگاه تابستانی

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف از آغاز طرح تابستانی «نشاط معنوی» از امروز 16 تیرماه در اماکن متبرکه کشور خبر داد و گفت: مخاطبان این طرح که در یک هزار و 553 پایگاه تابستانی مستقر در امامزاده‌ها برگزار می‌شود، دختران و پسران 7 تا 18 سال هستند.

 شنبه 16 تیر 1397   1521  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه؛ حجت‌الاسلام غلامرضا عادل؛ معاون جدید فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه همزمان با آغاز طرح تابستانی نشاط معنوی با تبیین ضرورتهای برنامه‌ریزی برای اوقات فراغت نسل جوان و نوجوان و نقش معنوی امامزادگان در هدایت و تربیت جامعه اظهار کرد: طرح نشاط معنوی تابستان 97 در یک هزار و 553 پایگاه تابستانی مستقر در بقاع متبرکه و امامزاده‌ها از امروز 16 تیرماه آغاز و تا 31 مردادماه ادامه خواهد داشت.
 
عادل با بیان اینکه اجرای طرح «نشاط معنوی» در بقاع متبرکه یکی از راه‌های مقابله با جنگ نرم دشمن است، تاکید کرد: اگر اوقاف فراغت نوجوانان و جوانان به‌درستی مدیریت نشود، آسیبهای اجتماعی و فرهنگی در جامعه روز به روز گسترده‌تر خواهد شد.
 معاون سازمان اوقاف تصریح کرد: این طرح از هفت سال پیش تاکنون با همکاری مربیان و مبلغان جهت پرکردن اوقات فراغت دانش‌آموزان و ایجاد فضای معنوی و آموزشی در جوار آستان مقدس امامزادگان اجرا شده است و یکی از مقدمات برای قطب فرهنگی شدن بقاع متبرکه است.
 
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف با اشاره به اینکه هزار و ۵۰۰ مُبلغ اعزامی و بومی در این طرح فعالیت دارند، یادآور شد: از ظرفیت 600 نفر از مُبلغان اعزامی هم استفاده خواهد شد.
 
وی حفظ آیات قرآن به‌صورت ترتیبی و موضوعی را یکی از محتواهای آموزشی طرح نشاط معنوی عنوان کرد و گفت: محتوای آموزشی مُبلغان در سه جلد ویژه طرح نشاط معنوی تهیه و در اختیارشان قرار گرفته است.
 
وی افزود : ثبت‌نام متقاضیان در این طرح از انتهای خرداد‌ماه آغاز شد ضمن آنکه در این طرح هیچ‌گونه هزینه‌ای از شرکت‌کنندگان دریافت نمی‌شود.
 
حجت الاسلام عادل با اشاره به نوآوری‌های این طرح ادامه داد: آموزش قصه‌های قرآنی به کودکان و نوجوانان یکی از برنامه‌های طرح نشاط معنوی است که در قالب این طرح اجرا می‌شود.
 
انتهای پیام/ م
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر