اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

دیرین دیرین

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

برگزاری دهمین جشنواره ماه هشتم در بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران

برگزاری دهمین جشنواره ماه هشتم در بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران

نمایشگاه «سلطان دل (روایتی از طب‌الرضا(ع)» در کتابخانه و موزه ملی ملک گشایش می‌یابد.

 شنبه 23 تیر 1397   1381  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه؛ کتابخانه و موزه ملی ملک، هم‌زمان با برگزاری جشنواره فرهنگی- هنری ماه هشتم و فرارسیدن دهه کرامت، نمایشگاه «سلطان دل (روایتی از طب الرضا)» را با درون‌مایه سبک زندگی سالم برپایه آداب فرهنگ رضوی برگزار می‌کند.
برپایی آیین گرامیداشت میلاد حضرت معصومه (س) با سخنرانی آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی، نماینده ولی فقیه و امام جمعه مشهد مقدس، همراه با نقالی، منقبت‌خوانی و پخش کلیپ، آغازگر برنامه‌های بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران، در دهه کرامت و جشنواره فرهنگی- هنری ماه هشتم خواهد بود.
گشایش نمایشگاه‌های «سلطان دل (روایتی از طب‌الرضا)»، «رخسار ماه؛ گزیده آثار تاریخی مرتبط با امام رضا (ع)» و «یار مهربان، امام مهربان؛ کتاب‌های چاپی با موضوع امام رضا(ع)»، دیگر برنامه‌های آغازین کتابخانه و موزه ملی ملک در دهه کرامت به شمار می‌آید.
دهمین جشنواره فرهنگی- هنری ماه که به مناسبت فرارسیدن دهه کرامت از 24 تیر تا 3 مرداد ۱۳۹7 خورشیدی در کتابخانه و موزه ملی ملک در این گنجینه بزرگ برگزار می‌شود، با برنامه‌های گوناگون فرهنگی و تخصصی در حوزه‌های کتاب‌داری و موزه‌داری و گستره فرهنگ و هنر اسلامی- ایرانی به ویژه در زمینه فرهنگ رضوی، هم‌زمان با برپایی آیین گرامیداشت میلاد امام رضا علیه‌السلام پایان خواهد یافت.
آیین گرامیداشت میلاد حضرت معصومه (س) در روز شنبه 23 تیر 1397 خورشیدی ساعت 17:30 در کتابخانه و موزه ملی ملک به نشانی «تهران، میدان امام خمینی (ره)، سردر باغ ملی، خیابان ملل متحد (میدان مشق)» برگزار می‌شود.
نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران، دوستداران فرهنگ و هنر اسلامی ایرانی را به حضور در این آیین گرامیداشت فرا می‌خواند. کتابخانه و موزه ملی ملک، نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران و یکی از شش کتابخانه بزرگ کشور در حوزه نسخه‌های خطی به شمار می‌آید که در محوطه تاریخی باغ ملی تهران جای گرفته است.
انتهای پیام/ م
برچسب ها   موزه باغ ملی موقوفه

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر