اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

دیرین دیرین

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

رئیس کل دادگستری بوشهر: حساسیت ویژه دستگاه قضا نسبت به رعایت حقوق موقوفات / تسریع در روند رسیدگی پرونده‌های وقفی

رئیس کل دادگستری بوشهر: حساسیت ویژه دستگاه قضا نسبت به رعایت حقوق موقوفات / تسریع در روند رسیدگی پرونده‌های وقفی

رئیس کل دادگستری استان بوشهر با اشاره به احقاق حقوق وقف براساس قوانین و مقررات، نسبت به حساسیت ویژه دستگاه قضا در رعایت حقوق موقوفات تاکید کرد.

 دوشنبه 25 تیر 1397   1000  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه؛ علی جمادی، رئیس کل دادگستری استان بوشهر با اشاره به اهمیت وقف و موقوفات اظهار کرد: وقف از حسنات ویژه و تاکید شده دینی و در زمره اعمال صالح باقیه بوده و از نظر اخلاقی، بارزترین تجلی روحیه تعاون اجتماعی است.
رئیس کل دادگستری استان بوشهر افزود: دستگاه قضایی در جهت خدمت‌رسانی در زمینه‌های مختلف از قبیل دعاوی مراجع به وقف، رسیدگی به پرونده‌های دعاوی در محاکم قضایی، احقاق حقوق وقف براساس قوانین و مقررات، ارجاع پرونده‌های راجع به وقف به شعبه خاص، تسریع در رسیدگی و جلوگیری از اطاله دادرسی و در نهایت حفظ و احیاء موقوفات در استان بوشهر آمادگی دارد.
جمادی از حساسیت ویژه خود و همکاران قضایی نسبت به رعایت حقوق موقوفات خبر داد و گفت: در روند تعیین تکلیف پرونده‌های حقوقی موقوفات اجازه زایل شدن حقوق مربوط به بیت‌المال را به احدی نخواهیم داد.
وی تاکید کرد: برای برخورد با احدی تعارف نداریم همانگونه که تاکنون با زمین‌خواران و متعرضان به بیت‌المال برخورد شده است.
رئیس کل دادگستری استان بوشهر خاطرنشان کرد: دستگاه قضایی بر اساس قانون در واگذاری املاک موقوفه اعم از تجاری و ... دقت لازم و رعایت مصلحت موقوفه را مورد تأکید قرار داده و بدون شک اگر این مهم به طور دقیق و جدی مد نظر قرار نگیرد، به نیت و هدف واقف به معنای واقعی عمل نخواهد شد.
جمادی یادآور شد: وظیفه ذاتی دستگاه قضایی حفظ حقوق عامه و احقاق حق و اجرای عدالت است و دستگاه قضایی با متجاوزین و افرادی که قصد تعرض یا تجاوز به موقوفات را دارند برخورد جدی قانونی خواهد داشت.
انتهای پیام/ م
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر