اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

دیرین دیرین

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

تاثیر انکار‌ناپذیر وقف در اشتغالزایی/ نقش موثر رسانه ملی در ترویج فرهنگ وقف

تاثیر انکار‌ناپذیر وقف در اشتغالزایی/ نقش موثر رسانه ملی در ترویج فرهنگ وقف

نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وقف تاثیر مستقیم در بهبود وضعیت اقتصادی و اجتماعی کشور دارد، گفت: امروز بسیاری از کارخانجات و واحدهای تولیدی در قالب وقف توانسته‌اند جمعیت کثیری از جوانان جویای کار را از معضلات بیکاری در امان بدارند

 چهارشنبه 27 تیر 1397   1196  0      

احمد صفری عضو کمیسیون انرژی و نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سازمان اوقاف و امور خیریه، با بیان اینکه مسئله وقف تاثیر مستقیم بر بهبود وضعیت اقتصادی و اجتماعی جامعه دارد، اظهار داشت: امروز بسیاری از بیمارستان‌ها، دارالشفاها، کتابخانه‌ها، مراکز آموزشی و بهداشتی هستند که در قالب وقف در اختیار استفاده‌کنندگان قرار دارد. در حقیقت وقف کنندگان، خدمت به مردم را تنها وظیفه دولت و مسوولان نمی‌دانند و داوطلبانه می‌کوشند تا با واگذار کردن امکانات مناسب به نیازمندان، مشکلات موجود در جامعه را کاهش دهند.
این نماینده خانه ملت در ادامه با توجه به اینکه در کشورهای اسلامی بیشترین بیمارستان‌ها موقوفی هستند، افزود: امروز علاوه بر املاک و دارایی‌هایی که برای خدمت‌رسانی به مردم وقف می‌شود، بورسیه‌هایی هم برای دانشجویان کم‌بضاعت از سوی وقف‌کنندگان در نظر گرفته شده که باعث افزایش علم و آگاهی در جامعه می‌شود.
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وقف کمک قابل توجهی به اشتغالزایی می‌کند، تصریح کرد: کارخانجات و صنف‌های تولیدی هستند که توسط خیران و صاحبان سرمایه وقف شده‌اند که همین مسئله باعث شده تا جمعیت کثیری از جوانان جویای کار در آنها مشغول به فعالیت شوند.
صفری با اشاره به اینکه فرهنگ وقف باید بیش از گذشته در جامعه نهادینه شود، گفت: سازمان صدا و سیما به‌عنوان رسانه ملی می‌تواند نقش بی‌بدیلی در رونق و افزایش فرهنگ موقوفات در کشور ایفا کند؛ لذا باید ساخت برنامه‌ها و تولیدات فرهنگی پیرامون مسئله وقف، جایگزین برنامه‌هایی شود که جز اتلاف وقت نکته آموزشی برای خانواده ها ندارد.
نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: برای گسترش فرهنگ وقف نیاز است که تمام مردم در این زمینه مشارکت داشته باشند؛ به عنوان مثال مردم می‌توانند دسته جمعی و گروهی ساختمانی را خریداری کنند و آن را در قالب درمانگاه و هرآنچه که باعث خیر‌رسانی به مردم می‌شود، را وقف کنند.
این نماینده مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه ترویج فرهنگ اگر به درستی در جامعه نهادینه شود باعث افزایش فرهنگ و ارزش‌های دینی خواهد شد، گفت: یکی از راهکارهای اساسی در جهت فقرزدایی مسئله وقف است؛ لذا اسلام عمل به فریضه وقف را در ردیف ایمان به خدا، حضرت رسول اکرم (ص) و روز محشر قلمداد کرده است.
انتهای پیام/م
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر