اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

دیرین دیرین

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

آیین غبارروبی امام‌زاده حسن (ع) برگزار شد | امام‌زاده‌ای که محور فعالیت‌های فرهنگی جنوب غرب تهران است

آیین غبارروبی امام‌زاده حسن (ع) برگزار شد | امام‌زاده‌ای که محور فعالیت‌های فرهنگی جنوب غرب تهران است

در آیین غبارروبی ضریح مطهر امام‌زاده حسن (ع) تهران که با حضور کارکنان سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار شد، مدیر آستان مقدس امام‌زاده حسن (ع) گفت: این امام‌زاده در شهر تهران دارای اهمیت و نقش‌آفرینی مهمی بوده و محوریت فعالیت‌های فرهنگی در غرب و جنوب غرب تهران است.

 چهارشنبه 27 تیر 1397   1125  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، آیین غبارروبی ضریح مطهر امام‌زاده حسن (ع) تهران پیش از ظهر امروز با حضور کارکنان سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت‌الاسلام موسوی متقی؛ مدیرکل فرهنگی سازمان اوقاف و خادمان این آستان مقدس برگزار شد.
حجت‌الاسلام سرزحیم؛ مدیر آستان مقدس امام‌زاده حسن (ع) در این مراسم درباره نقش موثر آستان مقدس امام‌زاده حسن (ع) در غرب استان تهران و تبدیل شدن آن به قطب فرهنگی اظهار کرد: آستان مقدس امام‌زاده حسن (ع) در منطقه 17 و حتی شهر تهران دارای اهمیت و نقش‌آفرینی مهمی بوده و محور فعالیت‌های فرهنگی در غرب و جنوب غرب تهران شده است.
وی با اشاره به اینکه در مناسبت‌های مختلف مذهبی ازدحام جمعیت در این امام‌زاده بسیار زیاد است، گفت: هنوز راه طولانی را برای تبدیل شدن به قطب فرهنگی براساس منویات مقام معظم رهبری در پیش داریم اما به خوبی در این مسیر قرار گرفته‌ایم.
گفتنی است آستان امام‌زاده حسن (ع) در جنوب غربی تهران، خیابان قزوین، خيابان امين‌الملک ما بين پل امام‌زاده معصوم و سه راه آذری واقع شده است؛ براساس شجره‌نامه موجود ایشان از نوادگان امام حسن مجتبی (علیه السلام) و پسرعم حضرت عبدالعظيم (ع) است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر