اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

دیرین دیرین

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

زیارت امام‌زادگان مصداق تعظیم شعائر الهی است | وهابی‌ها درکی از مفهوم زیارت ندارند

زیارت امام‌زادگان مصداق تعظیم شعائر الهی است | وهابی‌ها درکی از مفهوم زیارت ندارند

امام جمعه موقت تهران زیارت امام‌زادگان و بقاع متبرکه را مصداق تعظیم شعائر الهی دانست و گفت: وهابی‌ها درکی از مفهوم زیارت ندارند.

 پنج شنبه 28 تیر 1397   1227  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه آیت‌الله سیداحمد خاتمی؛ امام جمعه موقت تهران روز چهارشنبه ۹۷/۰۴/۲۷ در همایش روز ملی تکریم و بزرگداشت امام‌زادگان و بقاع متبرکه که در امام‌زاده صالح (ع) تجریش درباره نام‌گذاری روز امام‌زادگان در دهه کرامت اظهار کرد: این نام‌گذاری در چنین ایام پر برکتی ستودنی است.
وی با اشاره به اینکه مزار امام‌زادگان پایگاه نور و معرفت هستند، گفت: امام‌زادگان این ویژگی را دارند که دلها در حریم آن‌ها متوجه خدا می‌شود.
امام جمعه موقت تهران زیارت امام‌زادگان را مصداق تعظیم شعائر الهی دانست و تاکید کرد: تقوای واقعی، تقوای دل است کمااینکه تقوای ظاهر هم مهم است.
خاتمی افزود: ابراز عشق به فرزندان حضرت زهرا (س) انگیزه‌ای مهمی است که زائران را به سمت امام‌زادگان سوق می‌دهد.
وی با اشاره به اینکه وهابی‌ها درکی از مفهوم زیارت ندارند، تصریح کرد: ما شیعیان امام‌زادگان را به‌عنوان بندگان صالح خداوند، تکریم می کنیم؛ تکریم و تجلیل، پرستش نیست.
امام جمعه موقت تهران خطاب به دشمنان اسلام و وهابی‌ها گفت: شما ثروتتان و ذخایر کشورتان را به مشرکی مثل ترامپ بخشیده‌اید؛ مشرک کسانی هستند که به دشمنان اسلام باج می‌دهند و به شیعیان اتهام شرک می‌زنند.
خاتمی درباره تعبیر مقام معظم رهبری در خصوص امام‌زادگان خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در تعبیری امام‌زادگان را ثروت معنوی کشور خواندند و در تعبیری دیگر این عزیزان را ذخایر معنوی کشور دانستند.
وی ادامه داد: امام‌زادگان کانون یاد خدا هستند و در دنیایی که در آن غفلت از یاد خدا موج می‌زند این بقاع متبرکه و امام‌زادگان هستند که نقش ثروت و ذخیره معنوی را دارند.
امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: اگر به دنبال شاهدی هستید که بدانید ایرانیان عاشق اهل بیت (ع) هستند یا خیر؛ وجود این امام‌زادگان، شاهد این موضوع است.
خاتمی ادامه داد: امام‌زادگان در دوران زندگانی خود که پر از خفقان بود به ایران پناه آوردند و مردم کشورمان با آغوشی باز از آن‌ها استقبال کردند.
وی با اشاره به اینکه یکی از مراجع تقلید می‌گویند، امام‌زادگان حق حیات به گردن ما دارند، تصریح کرد: امام‌زادگان کانون نور و ابلاغ معارف اهل بیت (ع) هستند.
امام جمعه موقت تهران امام‌زادگان و بقاع متبرکه را پناه‌گاه مردم دانست، گفت: تعبیری در خصوص امام‌زادگان وجود دارد که این عزیزان مبلغان خاموش هستند.
خاتمی با بیان اینکه امام‌زادگان به ما دین مداری را آموختند، خاطرنشان کرد: امام‌زادگان در زمان حیاتشان با بیان و قلم خود تبلیغ دین می کردند و پس از شهادتشان مرقد و مزارشان مبلغ پاکی و طهارت است.
در انتهای این مراسم از خانواده شهید محمد حسین حدادیان و شهدای مدافع حرم، شهید امین کریمی و شهید شاهرخ دایی پور تجلیل شد و از پوستر جشنواره «تبار محترم» رونمایی شد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر