اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

دیرین دیرین

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

آمادگی کمیسیون انرژی مجلس برای استفاده از ظرفیت امامزادگان در تولید انرژی‌های تجدیدپذیر

آمادگی کمیسیون انرژی مجلس برای استفاده از ظرفیت امامزادگان در تولید انرژی‌های تجدیدپذیر

نماینده قائمشهر و عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به تشریح شرایط ویژه اماکن متبرکه استان مازندران برای تولید انرژی‌های تجدیدپذیر در راستای تولید برق پرداخت و از آمادگی کمیسیون انرژی مجلس برای استفاده از ظرفیت امامزادگان سراسر کشور در تولید انرژی‌های تجدیدپذیر خبر داد.

 سه شنبه 9 مرداد 1397   1273  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه علی ادیانی؛ نماینده مردم قائمشهر و عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در دیدار با حجت‌الاسلام عادل؛ معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف درباره استفاده از ظرفیت انرژی‌های تجدیدپذیر برای تولید برق اظهار کرد: یکی از ظرفیتهایی که در کشور و سیاست‌های کلی نظام از جمله برنامه ششم توسعه بر آن تاکید شده مسئله استفاده از ظرفیتهای انرژی‌های تجدیدپذیر در کشور است.
وی با اشاره به اینکه بخش عمده‌ای از این مسئله ارتباط مستقیم با ظرفیتهای طبیعی کشورمان مثل انرژی خورشیدی و انرژی بادی دارد، تصریح کرد: استفاده از ظرفیت بقاع متبرکه و امامزادگان فرصتی بسیار مناسب جهت تولید انرژی‌های تجدیدپذیر مخصوصا انرژی خورشیدی و انرژی بادی دارند.
نماینده مردم قائمشهر در مجلس شورای اسلامی درباره ویژگی خاص امامزادگان استان مازندران در تولید انرژی‌های تجدیدپذیر گفت: در مازندران قالبا امامزادگان و بقاع متبرکه در محیطی واقع شده‌اند که هم در معرض تابش نور خورشید و هم در معرض وزش باد قرار دارند و این مزیت‌ها، از ویژگی‌های خاص این اماکن است.
ادیانی افزود: اگر اماکن متبرکه از ظرفیتشان برای تولید انرژی‌های تجدیدپذیر استفاده کنند چندین منفعت دارد؛ در ابتدا نوعی خوداتکایی است که انرژی برق خودشان تامین می‌شود و دومین منفعتش این است که مازاد بر مصرف، می‌توانند از این طریق درآمدزایی کنند.
وی یادآور شد: کمیسیون انرژی مجلس این آمادگی را دارد که مقدمات و زمینه‌های تقویت استفاده از ظرفیت امامزادگان در تولید انرژی‌های تجدیدپذیر را فراهم کند.
انتهای پیام/

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر