اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

دیرین دیرین

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

رویگری: هنرمندان، هنر خود را وقف استعدادهای درخشان کشور کنند

رویگری: هنرمندان، هنر خود را وقف استعدادهای درخشان کشور کنند

بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون، پرداختن به موضوع وقف را ضروری دانست و گفت: هنرمندان می‌توانند هنر خود را برای تربیت نسل جوان وقف کنند.

 دوشنبه 15 مرداد 1397   918  0      

رضا رویگری بازیگر تئاتر، تلویزیون و سینما در گفتگو با خبرنگار سازمان اوقاف و امور خیریه؛ با اشاره به اینکه بازیگران زیادی را می‌شناسم که همواره در کارهای خیر پیش‌قدم هستند، گفت: مردم زمانی که می‌بینند، چهره‌های هنری در راه‌های خير پيش‌قدم هستند، به كارهای خيری مثل وقف و ايثار تشويق می‌شوند.  
وی در ادامه افزود: وقف کردن، کتاب نوشتن و از این نوع کارها همیشه ماندگار است؛ در دین اسلام هم در خصوص وقف آیات و روایات زیادی داریم.
این بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون با بیان اینکه سنت وقف در گذشته بیشتر نمود داشت، خاطرنشان کرد: ما باید نسل به نسل سنت وقف را به فرزندانمان آموزش دهیم و اگر بتوانیم این موضوع را فرهنگ‌سازی کنیم، برای زنده نگه‌داشتن این سنت حسنه گام‌هایی برداشته‌ایم.
رویگری اظهار کرد: زمانی که شخصی، مال خود را وقف کند ثواب آن کار همواره همراه او خواهد ماند؛ امیدواریم ما هنرمندان بتوانیم با وقف حداقل اندکی از زمان خود به جوانانی که استعداد بازیگزی دارند به آن‌ها آموزش دهیم.
انتهای پیام/م
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر