اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

دیرین دیرین

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

بیشترین نیات واقفان استان تهران ؛ وقف برای تولید علم

بیشترین نیات واقفان استان تهران ؛ وقف برای تولید علم

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان تهران گفت: بیشترین نیات واقفان در دو سه سال اخیر متوجه وقف برای تولید علم و حمایت از وقف هایی با زیربنای علمی برای کمک به دانش آموزان نخبه است.

 سه شنبه 16 مرداد 1397   1160  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت‌الاسلام غلامرضا محمدزاده گفت: همه نیات وقف زیباست و در سالهای اخیر وقف‌هایی را در عرصه های علم و دانش شاهد بودیم. برای مثال، سال گذشته 80 باب مغازه توسط شخصی برای دانش آموزان و دانشجویان نخبه کشور وقف شد.
محمدزاده با اشاره به اینکه به‌طور متوسط روزانه 20 تا 25 هزار نفر در بخش درمانی از عواید وقف بهره‌مند می‌شوند، تصریح کرد: نیت واقفان در درجه اول به عزاداری‌های حسینی و در درجه دوم به خدمات درمانی و احداث بیمارستان‌ها اختصاص می‌یابد و در همین چند ماهه از اول امسال تاکنون اعتباری معادل 34 میلیارد تومان به خدمات درمانی اختصاص یافته است.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان تهران افزود: با توجه به زلزله‌های کرمانشاه و عواقب ناشی از آن و همچنین افزایش بیماران اعصاب و روان، مبلغ 2 میلیارد ریال از محل موقوفه مرحوم بنکدار اصفهانی برای تجهیز بیمارستان فارابی کرمانشاه برای خرید 80 تخت بیمارستانی و ملزومات پزشکی صرف شد که امروز این محموله راهی کرمانشاه شد.
وی در پایان گفت: از محل موقوفات پزشکی به زودی بیمارستانی در کنار بیمارستان امین آباد به وسعت 10 هزار مترمربع برای بیماران روانی به بهره برداری می‌رسد که در حال تجهیز و تکمیل است.
انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر