اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

اطلاعیه دعوت به مصاحبه پذیرفته شدگان آزمون استخدامی مورخ 15/4/97

دیرین دیرین

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

حذف کاغذ و الکترونیکی شدن نامه‌ها، عامل مهم پیشگام در عرصه نظام اداری کشور

حذف کاغذ و الکترونیکی شدن نامه‌ها، عامل مهم پیشگام در عرصه نظام اداری کشور

در پی انتخاب دبیرخانه سازمان اوقاف و امور خیریه عنوان دستگاه پیشگام در عرصه نظام اداری کشور، رئیس اداره دبیرخانه مرکزی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: ملاک های این انتخاب، الکترونیکی کردن نامه‌ها، افزایش سرعت روند اداری ارباب رجوع و میزان رضایت ارباب رجوع بود.

 سه شنبه 23 مرداد 1397   1358  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه در پی انتخاب دبیرخانه سازمان اوقاف و امور خیریه عنوان دستگاه پیشگام در عرصه نظام اداری کشور دقایقی به گفتگو با رئیس اداره دبیرخانه مرکزی سازمان اوقاف و امور خیریه، سیدامیر میرترابی پرداختیم.
میرترابی در ابتدا به معرفی خود پرداخت و گفت: از سال ۱۳۸۶ در سازمان اوقاف مشغول خدمت هستم و تمام مراتب سازمانی از کارشناس دبیرخانه، مسئول دفتر، کارشناس پیگیری، مسئول قرارگاه پیگیری را طی کرده و هم‌اکنون رئیس اداره دبیرخانه مرکزی هستم.
میرترابی با بیان برخی سختی‌های کار دبیرخانه گفت: سختی‌های کار دبیرخانه و جابجایی از سیستم دستی و کاغذی به الکترونیکی به ما برخورد کرد. سال ۱۳۸۷ که شبکه پیام دولت آمد، اولین کاربر بنده بودم. سیستم‌ها مثل امروز کامل نبود و ما به عنوان کاربر وظیفه داشتیم که جابجایی دستی به الکترونیکی را انجام دهیم.
وی ادامه داد: روز به روز با کمک مرکز فناوری اطلاعات سازمان به اینجا رسیدیم. اینکه این عنوان را از دبیرخانه ریاست جمهوری به ما دادند به جهت این بود که ما تلاش کردیم که کاغذ را حذف کنیم. تمام راه‌هایی که ممکن بود را با توجه به امکانات سازمان، برای تحقق شعار دولت یعنی دولت الکترونیک انجام دادیم.
رئیس اداره دبیرخانه مرکزی با بیان اینکه هم‌اکنون بحث ارجاعات را از دبیرخانه‌ها حذف کردیم و خود مدیران باید مستقیم ارجاع بزنند تصریح کرد: در تلاش هستیم که با فعال کردن اسکن امضاء، پرینت گرفتن نامه‌های صادره را در سازمان، حذف کنیم.
وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به اینکه دبیرخانه در ابتدا بیشتر از ۸ نفر نیرو داشت، گفت: از سال ۱۳۹۲ که در دبیرخانه مشغول خدمت هستم، از همان ابتدا سعی کردیم به سمت الکترونیکی شدن حرکت کنیم و نیروها را کم کردیم و در مصرف کاغذ، صرفه‌جویی کنیم.
میرترابی در ادامه به برخی ملاک‌های انتخاب دبیرخانه سازمان اوقاف و امور خیریه عنوان دستگاه پیشگام در عرصه نظام اداری کشور اشاره کرد و گفت: ملاک های این انتخاب، الکترونیکی کردن نامه‌ها، افزایش سرعت روند اداری ارباب رجوع و میزان رضایت ارباب رجوع بود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر