اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

اطلاعیه دعوت به مصاحبه پذیرفته شدگان آزمون استخدامی مورخ 15/4/97

دیرین دیرین

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

باغ پسته‌ای که برای زنده نگه‌داشتن شعائر حسینی وقف شد

باغ پسته‌ای که برای زنده نگه‌داشتن شعائر حسینی وقف شد

واقفی خیراندیش با توجه به اهمیت زنده نگه داشتن شعائر اسلامی و حسینی در این برهه زمانی حساس و خطرناک که دشمنان از هر سو علیه دین و مذهب و ارزشهای اسلامی هجمه آورده‌اند، باغ پسته‌ای را برای عزاداری سیدالشهدا (ع) وقف کرده است.

 چهارشنبه 24 مرداد 1397   1160  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امورخیریه واقف خیراندیش؛ حمید رنجبر؛ 2800 متر مربع باغ پسته خود را با نیت عزاداری در ایام ماه محرم را در روستای وسیل آباد شهر کوبترخان وقف کرد.
این واقف در گفتگویی با بیان اینکه دو قطعه باغ پسته‌ای مثمر خود را به مساحت 2800 متر مربع به انضمام سهم آب وقف کرده است، اظهار کرد: این وقف جهت برگزاری مراسم عزاداری و سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) انجام شده است.
وی با اشاره به اینکه این نخستین وقفی بوده که انجام داده است، گفت: ارزش ملک فوق مبلغ 500 میلیون ریال است؛ اگر کسی شرایط وقف را دارد، حتی با مبلغ کم، وقف را انجام دهد و این سنت حسنه را زنده کند.
رنجبر تاکید کرد: با توجه به اهمیت زنده نگه داشتن شعائر در این برهه خطرناک که دشمنان از هر سو علیه دین و مذهب و ارزشهای اسلامی هجمه آورده‌اند، تصمیم گرفتم تا این وقف برای عزاداری سیدالشهدا (ع) باشد.
وی ضمن تشکر از مسئولان سازمان اوقاف و امور خیریه خاطرنشان کرد: به مسئولان و مردم توصیه می‌کنم که به فکر برپایی مراسمات مذهبی بیشتری باشند و در احیای شعائر مذهبی و حسینی، کوتاهی نکنند.
 
انتهای پیام | ب
 
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر