اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

اطلاعیه دعوت به مصاحبه پذیرفته شدگان آزمون استخدامی مورخ 15/4/97

دیرین دیرین

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

شگفت‌زدگی بازیگر «تنگه ابوقریب» از موقوفات هنری

شگفت‌زدگی بازیگر «تنگه ابوقریب» از موقوفات هنری

بازیگر فیلم سینمایی در حال اکران «تنگه ابوقریب» با ابراز شگفتی از موقوقات هنری، اشاره به اینکه واقفین، می‌توانند بلیط سینما و تئاتر برای افرادی که توانایی خرید بلیط ندارند، وقف کنند، از چگونگی علاقه‌مند شدن خود به تئاتر و فضای هنری صحبت کرد.

 شنبه 17 شهریور 1397   845  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، علی سلیمانی، بازیگر و مجری سینمای کشورمان و بازیگر فیلم‌هایی همچون تنگه ابوقریب، سرزمین پدربزرگ، تونل، اشنوگل و... درباره وقف هنری و سینمایی دقایقی به گفتگو با خبرنگار روابط عمومی سازمان اوقاف پرداخت.
سلیمانی در ابتدا باشنیدن اینکه ما در کشورمان سینما و تئاترها موقوفه بسیاری داریم، با بیان اینکه وقف هنری خیلی خوب است و از شنیدن چنین چیزی شگفت زده شدم، افزود: ما هرساله تئاتری در ماه مبارک رمضان در ستایش مولا علی(ع) برگزار می‌کنیم که خیلی از بچه ها به صورت نذری بازی می‌کنند و خودشان را وقف می‌کنند. یا مبلغی نمی‌گیرند و یا اگر بگیرند، خیلی کم و به عنوان تبرک هدیه ای دریافت می‌کنند.
بازیگر فیلم سینمایی در حال اکران «تنگه ابوقریب» با اشاره به اینکه واقفین، می‌توانند بلیط سینما و تئاتر برای افرادی که توانایی خرید بلیط ندارند، وقف کنند تصریح کرد: به یاد دارم در دوران نوجوانی ام، در مسجدی سمت جوادیه، یک آدمی به نام مرحوم حاج آقا راسخچی خودش را وقف ما کرده بود. اینکه ما را اردو و تئاتر می‌برد و فیلم پخش می‌کرد. حتی جوایزی که به ما می‌داد، کتابهایی همچون داستان راستان استاد شهید مطهری بود و خودش در هدایت من به سمت سینما و تئاتر بسیار موثر بود. اینکه ابتدای ورود من به فضای هنر، از طریق کسی بود که خودش را وقف ما کرده بود، خیلی امر ستودنی ای بود.
وی با بیان اینکه هنر آموزگار است گفت: اگر وقف های هنری و سینمایی بیشتر شود، جوانان می‌توانند در فضاهای فرهنگی تنفس کنند و از فضاهایی همچون قهوه‌خانه ها دور شوند. فضاهای فرهنگی که وقف می‌شود، به ما یاد می‌دهد که در چه مکانی با چه کسانی چگونه حرف بزنیم.
انتهای پیام/ م
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر