اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

اطلاعیه دعوت به مصاحبه پذیرفته شدگان آزمون استخدامی مورخ 15/4/97

دیرین دیرین

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

سوگواره بصیرت عاشورایی 4 | برگزاری تجمع لبیک یا حسین (ع) در 314 امامزاده / اعلان عزای حضرت سیدالشهداء (ع) در شهرهای مختلف کشور

سوگواره بصیرت عاشورایی 4 | برگزاری تجمع لبیک یا حسین (ع) در 314 امامزاده / اعلان عزای حضرت سیدالشهداء (ع) در شهرهای مختلف کشور

مدیرکل فرهنگی سازمان اوقاف از برگزاری تجمع لبیک یا حسین (ع) در 314 امامزاده همزمان با ورود کاروان سیدالشهدا (ع) به کربلا خبر داد.

 چهارشنبه 21 شهریور 1397   1029  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه حجت‌الاسلام سیدمحمدکاظم موسوی متقی؛ مدیرکل فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه درباره برگزاری تجمع لبیک یا حسین (ع) در امامزادگان و بقاع متبرکه سراسر کشور اظهار کرد: این برنامه روز دوم ماه محرم همزمان با ورود کاروان سیدالشهدا (ع) به کربلا در 314 امامزاده و بقعه متبرکه در سراسر کشور برگزار می‌شود.
وی با اشاره به اینکه تجمع لبیک یا حسین (ع) پیش از اذان مغرب و عشاء برگزار می‌شود، تصریح کرد: برای این برنامه معمولا یک امامزاده شاخص در هر شهرستان مشخص می‌شود و هیئتها در زمان مشخصی در آنجا حاضر شده و به عزاداری می‌پردازند.
مدیرکل فرهنگی سازمان اوقاف درباره هدف از برگزاری تجمع لبیک یا حسین (ع) گفت: هدف از برگزاری این تجمع اعلان عزای حضرت سیدالشهداء (ع) و نمایان شدن فضای عزاداری در شهرهای مختلف کشور است.
موسوی متقی خاطرنشان کرد: برخی شهرها و روستاها تا روز هفت یا هشت محرم فضای عزاداری به خود نمی‌گیرند و ما برای اینکه شهرهای مختلف فضای عزای امام حسین (ع) به خود بگیرند، تجمع لبیک یا حسین (ع) در امامزادگان را طراحی کرده‌ایم.
انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر