اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

اطلاعیه دعوت به مصاحبه پذیرفته شدگان آزمون استخدامی مورخ 15/4/97

دیرین دیرین

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

افتتاح ۵۶ واحد اقامتی موقوفه در قم | امکان استقرار ۱۰۰ هزار نفر زائر

افتتاح ۵۶ واحد اقامتی موقوفه در قم | امکان استقرار ۱۰۰ هزار نفر زائر

با حضور نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف ۵۶ واحد اقامتی موقوفه ارزان‌قیمت با امکان استقرار ۱۰۰ هزار نفر زائر در سال در شهر قم مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

 پنج شنبه 22 شهریور 1397   907  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، ویژه‌برنامه اقتصاد مقاومتی، امام‌زادگان و موقوفات ظهر امروز با حضور حجت‌الاسلام‌ والمسلمین محمدی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور، سید مهدی صادقی استاندار، سید جواد هاشمی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران قم، سید اسماعیل حسینی مقدم مدیرکل اوقاف و امور خیریه قم و جمعی از مدیران استانی در آستان مقدس امام‌زاده شاه جمال (ع) قم برگزار شد.
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در ابتدای این مراسم اظهار کرد: سیاست و راهبرد کلان سازمان اوقاف و امور خیریه استفاده از ظرفیت‌های مردمی و واگذاری اداره بقاع متبرکه به مردم بوده است، در هر مسئله‌ای که به ظرفیت‌های مردمی تکیه شده نتایج مثبتی حاصل می‌شود.
حجت‌الاسلام‌ والمسلمین محمدی با اشاره به ارائه خدمات مختلف در بقاع متبرکه گفت: در دل بقاع متبرکه مجموعه‌ای خدمات فرهنگی، رفاهی و مادی به زائران و شهروندان ارائه می‌شود.
وی با بیان اینکه سرمایه‌های موجود در سازمان اوقاف و امور خیریه نوعاً مردمی است، خاطرنشان کرد: قدمت برخی از موقوفات موجود در استان قم به ۱۲ قرن قبل برمی‌گردد، وقف نه دارای مالکیت دولتی و نه دارای مالکیت خصوصی است چرا که پس از وقف مالکیت از حالت شخصی نیز خارج می‌شود.
گفتنی است در این مراسم ۵۶ واحد اقامتی موقوفه ارزان‌قیمت با امکان استقرار ۱۰۰ هزار نفر زائر در سال مورد بهره‌برداری قرار گرفت، همچنین فضاسازی بیش از ۳۰ هزار مترمربع از حریم بقاع متبرکه و بهره‌برداری از ۳۰ واحد مسکونی و تجاری نیز از دیگر پروژه‌های آماده بهره‌برداری اوقاف و امور خیریه استان قم هستند که با اعتباری بالغ بر ۱۲ میلیارد تومان به انجام رسیده‌اند.
 
انتهای پیام | ح
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر