• بله
  • اینستاگرام
لوگوی اوقاف

اخبار

بيشتر

چهارشنبه22شهريور1402

10:12

212

آیت‌الله رئیسی ابلاغ کرد:

تغییر تاریخ روز وقف در تقویم کشور از ۲۷ صفر به ۱۶ ربیع‌الاول

رئیس جمهور و رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی، ماده واحده «تغییر تاریخ مناسبت روز وقف در تقویم رسمی کشور از ۲۷ صفر به ۱۶ ربیع الاول» را برای اجرا ابلاغ کرد.

رئیس جمهور و رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی، ماده واحده «تغییر تاریخ مناسبت روز وقف در تقویم رسمی کشور از ۲۷ صفر به ۱۶ ربیع الاول» را برای اجرا ابلاغ کرد.

ماده واحده «تغییر تاریخ مناسبت روز وقف در تقویم رسمی کشور از ۲۷ صفر به ۱۶ ربیع الاول» که در جلسه ۸۸۶ مورخ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ به تصویب رسید،، طی نامه ای از سوی آیت الله سیدابراهیم رئیسی برای اجرا به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، شورای فرهنگ عمومی و سازمان اوقاف و امور خیریه ابلاغ شد.
متن ابلاغیه به شرح زیر است:

ماده واحده «تغییر تاریخ مناسبت روز وقف در تقویم رسمی کشور از ۲۷ صفر به ۱۶ ربیع الاول» که در جلسه ۸۸۶ مورخ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسیده است؛ به شرح ذیل برای اجرا ابلاغ می‌گردد:

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
شورای فرهنگ عمومی
سازمان اوقاف و امور خیریه

ماده واحده – مناسبت «روز وقف» مندرج در تقویم رسمی کشور موضوع مصوبه تقویم رسمی سال ۱۳۷۹ هجری شمسی (مصوب جلسه ۴۵۰ مورخ ۲۰ مهر ماه ۱۳۷۸ شورای عالی انقلاب فرهنگی)، با تغییر از تاریخ ۲۷صفر به ۱۶ ربیع الاول برای درج در متن تقویم رسمی سال ۱۴۰۳ تعیین می‌گردد.

سید ابراهیم رئیسی
رییس جمهور و رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی

لازم به ذکر است؛ با پیگیری‌های سازمان اوقاف و امور خیریه، ۱۶ ربیع الاول به جای ۲۷ صفر از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان روز وقف نامگذاری شد تا به جای روز ۲۷ صفر که شب وفات پیغمبر اکرم(ص) است، ۱۶ ربیع الاول که شب میلاد حضرت رسول صلی الله علیه و آله است به عنوان روز وقف نامگذاری شود و فرصت بهتری برای ترویج و تبلیغ فرهنگ وقف و تجلیل از واقفین و خیرین و بیان دستاوردهای وقف و پرداختن به وقف های جدید فراهم شود.
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر

آخرین اخبار

بيشتر

اخبار

بيشتر

پیوندها

بيشتر
  • تعداد بازديد اين صفحه: 1025776
  • تعداد بازديد اين صفحه در امروز: 447
  • تعداد کل بازديد کنندگان سايت: 4194305
  • تعداد کل بازديد کنندگان سایت در امروز : 4762