• بله
  • اینستاگرام
لوگوی اوقاف

گفتگو

بيشتر

يكشنبه20فروردين1402

13:05

5638

معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف:

موقوفات را برای تسهیل در ازدواج جوانان به کار می‌گیریم

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه ۷۵۰ موقوفه با نیت تسهیل در امر ازدواج جوانان در کشور وجود دارد، گفت: از موقوفات یادشده در قالب تهیه جهیزیه، مسکن و هزینه‌های ازدواج استفاده خواهیم کرد.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه ۷۵۰ موقوفه با نیت تسهیل در امر ازدواج جوانان در کشور وجود دارد، گفت: از موقوفات یادشده در قالب تهیه جهیزیه، مسکن و هزینه‌های ازدواج استفاده خواهیم کرد.

حجت الاسلام غلامرضا عادل در گفت‌وگویی اظهار داشت: از ۷۵۰ موقوفه، ۱۸۴ مورد دارای بهره‌وری بسیار خوبی هستند؛ هر ساله تعداد زیادی از زوج‌های جوان تحت حمایت این موقوفات قرار می‌گیرند؛ علاوه بر این در بسیاری از بقاع متبرکه و امامزادگان، اتاق عقد در مجاورت تربتخانه و ضریح مطهر راه‌اندازی شده تا زوج‌هایی که علاقه‌مند هستند در یک محیط معنوی صیغه عقدشان خوانده شود، از آن بهره‌مند شوند.

وی مشکل مسکن جوانان را یکی از موانع مهم در امر ازدواج عنوان کرد و افزود: موقوفاتی از گذشته در حوزه مسکن وجود داشته که با نیت استفاده زوج‌های جوان وقف شده است؛ در حال حاضر نیز با توجه به نیاز جامعه بهتر است، افرادی که تمکن مالی دارند و قصد دارند مالی را وقف کنند، وقف خود را به این سمت سوق دهند تا از زوج‌های جوان کشورمان حمایت شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به حمایت همه‌جانبه این سازمان از موضوع ازدواج جوانان، گفت: بیش از ۷۵۰ موقوفه با نیت تسهیل در امر ازدواج جوانان با موضوعاتی همچون تهیه جهیزیه، تهیه مسکن زوج‌های جوان و تامین هزینه‌های ازدواج وجود دارد.

حجت‌الاسلام عادل با اشاره به ضرورت تشکیل خانواده و ازدواج و حمایت سازمان اوقاف و امور خیریه از این موضوع اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که در جامعه ایرانی و اسلامی ما، هم از بُعد اجتماعی و هم از بُعد دینی دارای اهمیت زیادی بوده، موضوع تشکیل خانواده و ازدواج است.

وی با اشاره به وجود آیات و روایات مختلف درخصوص اهمیت تشکیل خانواده، بیان داشت: اسلام یک دین اجتماعی بوده و انسان‌ها هم فطرتا اجتماعی هستند و نخستین رکن در اجتماع نیز تشکیل خانواده است.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه طبیعتاً نخستین قدم در تشکیل خانواده، ازدواج است، افزود: ازدواج سنت و سیره پیامبر اکرم (ص) و اهل‌بیت (ع) بوده و در دین اسلام مورد تاکید قرار گرفته و در جوامع دیگر بشری نیز مرسوم است. دین اسلام ازدواج را یک امر مقدس برشمرده و به جوانان توصیه کرده در سنین جوانی به‌دلیل نگرانی از فقر و مشکلاتی که وجود دارد، ازدواج را به تاخیر نیندازند، زیرا خداوند متعال از فضل خودش آنها را بی نیاز خواهد کرد.

وی تاکید کرد: ما در سازمان اوقاف و امور خیریه، موقوفاتی داریم که با هدف حمایت از جوانانی‌ که در آستانه ازدواج بوده و با مشکلات مالی و تامین امکانات اولیه مواجه هستند، وقف شده است؛ باید با این موقوفات و افزایش آن از فرهنگ ازدواج حمایت شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: علاوه بر اجرای نیات واقفان در موضوع ازدواج، در مرکز امور خیریه سازمان نیز بحث حمایت از زوج‌های جوانان و به ویژه تهیه جهیزیه در حال پیگیری است؛ علاوه بر این، طرح‌ویژه‌ای با عنوان پیوند آسمانی با مشارکت خیرین و استفاده از محل نذورات و موقوفات مرتبط با ازدواج اجرا می‌شود.

 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر

آخرین اخبار

بيشتر

اخبار

بيشتر

پیوندها

بيشتر