کد خبر : 205168

تاریخ درج خبر : دوشنبه 11 آبان 1394
سازمان اوقاف و امور خیریه جمهوری اسلامی ایران
• 600 نفر به مرحله استانی سی و هشتمین دوره مسابقات قرآن کریم اصفهان راه یافتند
معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: مرحله شهرستانی سی و هشتمین دوره مسابقات قرآن کریم برگزار و 600 نفر به مرحله استانی این دوره از مسابقات راه پیدا کردند.

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه به نقل از اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، حجت الاسلام حسن امیری، معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان اظهار داشت: مرحله شهرستانی سی و هشتمین دوره از مسابقات قرآن کریم در مهر ماه سال جاری در 25 شهرستان استان اصفهان برگزار شد.

وی در ادامه تصریح کرد: در این دوره از مسابقات قرآن کریم 26 هزار و 258 نفر از خواهران و برادران با یکدیگر به رقابت پرداختند.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان در ادامه افزود: این دوره از مسابقات ویژه بزرگسالان برگزار شد و متسابقین در رشته های قرائت قرآن کریم، ترتیل خوانی قرآن کریم، حفظ 5 جزء قرآن کریم، حفظ 10 جزء قرآن کریم، حفظ 15 جزء قرآن کریم، حفظ 20 جزء قرآن کریم، حفظ کل قرآن کریم، اذان و دعاخوانی با یکدیگر به رقابت پرداختند.

امیری در ادامه خاطر نشان کرد: در سال گذشته در این مسابقات 8 هزار نفر شرکت کردند و امسال با تلاش هایی که صورت گرفته شد در این زمینه رشد چشم گیری را داشتیم.

وی ادامه داد: مسابقات استانی سی و هشتمین دوره از مسابقات قرآن کریم امسال در جوار حرم امامزاده سید الکریم(ع) دولت آباد و به میزبانی دفتر نمایندگی اوقاف و امور خیریه شهرستان برخوار و همچنین با همکاری دانشگاه علوم قرآنی برخوار در روزهای 27، 28 و 29 آبان ماه برگزار می گردد.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان در ادامه بیان کرد: افراد برگزیده و برتر استانی به مسابقات کشوری راه پیدا می کنند که در اردیبهشت ماه سال آینده در تهران برگزار می شود.