کد خبر : 314819

تاریخ درج خبر : چهارشنبه 19 دی 1397
سازمان اوقاف و امور خیریه جمهوری اسلامی ایران
• اجرای ششمین دوره طرح «مهر تندرستی» همزمان با ولادت حضرت زینب (س)
مدیرکل اجتماعی و موسسات خیریه سازمان اوقاف و امور خیریه از اجرای ششمین دوره طرح «مهر تندرستی» همزمان با تولد حضرت زینب (س) خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، رضا معممی مقدم با اعلام این خبر گفت:در راستای تدابیر نماینده محترم ولی فقیه و ریاست سازمان مبنی بر اجرای امینانه نیات واقفین و اجرای طرح های اجتماعی  مربوط به اجرای نیات واقفین ششمین  دوره طرح «مهر تندرستی» از محل عواید موقوفات 22 دی ماه مقارن با ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار اجرا می شود.
وی ادامه داد:شناسایی افراد نیازمند و بهره مندی موقوفٌ علیهم(بهره مندان) مطابق نیات واقفین، ایجاد وحدت رویه در سراسر کشور در حوزه اجرای نیات واقفین، شفاف سازی و اطلاع رسانی درخصوص مصرف عواید موقوفات مرتبط، زمینه سازی، ترغیب و جذب خیرین در امر ایجاد وقف جدید در موضوعات تامین هزینه های درمانی، خرید تجهیزات پزشکی مورد نیاز مراکز درمانی، کمک به احداث خانه بهداشت، درمانگاه و.. از مهمترین اهداف این طرح محسوب می شود.
معممی مقدم یادآور شد:مطابق اطلاعات و آمار اخذ شده از سامانه جامع بانک اطلاعات ومدیریت موقوفات و اماکن متبرکه، تعداد 1311 موقوفه مرتبط با موضوع دارو و درمان، 532 موقوفه مرتبط با موضوع کمک به مراکز درمانی و تعداد 624 موقوفه مرتبط با مراکز آسایشگاهی در کشور وجود دارد که بیشترین فراوانی تعداد موقوفات مرتبط با طرح "مهرتندرستی" در استان تهران و کمترین آن در استان ایلام قرار دارد.در مجموع تعداد نیّات مرتبط با موضوع دارو و درمان و سلامت 2893 نیّت است.
مدیرکل اجتماعی و موسسات خیریه سازمان اوقاف و امور خیریه در ادامه تصریح کرد: دریافت کنندگان خدمات در این طرح با عنایت به وقفنامه و نیت واقف و پس از آن به ترتیب اولویت عبارتند از بیماران سرطانی، بیماران خاص و صعب العلاج، بیماران مستمند، ایتام، بی سرپرستان، دانش آموزان بی بضاعت ، مددجویان اجتماعی، دانشجویان و طلاب علوم دینی، اصحاب بقاع متبرکه و افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی از قبیل سازمان بهزیسیتی ،کمیته امداد و سایر اقشار نیازمند جامعه.
وی اظهار کرد:ادارات و دفاتر نمایندگی اوقاف، هیئت های امناء و مراکز فرهنگی بقاع متبرکه، ائمه جمعه و جماعات، مراکز بهداشتی و درمانی، متولیان موقوفات و انجمن های خیریه در معرفی مشمولان طرح با ادارات اوقاف همکاری دارند.