کد خبر : 315271

تاریخ درج خبر : پنج شنبه 27 دی 1397
سازمان اوقاف و امور خیریه جمهوری اسلامی ایران
• وداع با پیکر خدمتگزار امور خیریه، خادم الرضا؛ مرحوم محمد رضا اعتمادیان+ گزارش تصویری
پیکر مرحوم محمد رضا اعتمادیان رییس اسبق سازمان اوقاف و امور خیریه صبح امروز با حضور جمعی از مسئولان، خیران ، اعضای خانواده و علاقه مندان وی تشییع شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، مراسم تشییع جنازه مرحوم محمد رضا اعتمادیان با حضور شخصیت هایی همچون حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا مصباحی مقدم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت الله سید محمد کاظم مدرسی امام جمعه محمد آباد یزد، حجت الاسلام والمسلمین محمدسعید مهدوی کنی عضوجامعه روحانیت مبارز، سید اسدالله جولایی مدیرعامل ستاد دیه کشور، اصغر جهانگیر رییس سازمان زندانها و جمعی از خیران مدرسه ساز و مسجد ساز ، اعضای خانواده و دوستداران وی صبح امروز از مقابل حوزه علمیه فاطمه الزهرا(س)  برگزار شد.
پیش از آغاز مراسم تشییع جنازه  حجت الاسلام والمسلمین محمدسعید مهدوی کنی عضو جامعه روحانیت مبارز به سخنرانی در مورد ویژگی های شخصیتی مرحوم محمدرضا اعتمادیان در نمازخانه حوزه علمیه فاطمه الزهرا(س) پرداخت و گفت: مرحوم اعتمادیان همیشه به دنبال کار خیر بود. هر جایی که حضور داشت اثر خیری از ایشان باقی مانده است.
وی ادامه داد: همیشه از کسب و تجارت خود برای انجام کار خیر استفاده می کرد و هرگز اشتغال به کسب و تجارت او را از عمل خیر بازنداشت. بنابراین می بینیم که آثار خیر ایشان در مراتب و مشاغل مختلف ظاهر شده است؛ در فضای مدرسه و فضای تعلیم و تربیت چه در آموزش و پرورش چه در حوزه های علمیه و فضای دانشگاه آثار خیر ایشان وجود دارد.
مهدوی کنی از مرحوم اعتمادیان به عنوان یک انسان روشن فکر و روشن بینی که سرمایه خود را برای گسترش علم صرف می کرد و به این کار علاقه داشت، یاد کرد و افزود: حتی تا همین روز های آخر علی رغم کسالتی که داشتنند هر جا حضور خود را مفید می دیدند، دست به کار می شدند.
وی همچنین یادآور شد: در فضای درمان و بهداشت خدمات خیر ایشان فراوان است. مراکز درمانی زیادی توسط مرحوم اعتمادیان تاسیس شد که اثر وجودی ایشان به خاطر فرهنگی دینی که داشتند در همه این مراکز دیده می شود. ایشان صراحت لهجه داشت واهل امر به معروف و نهی منکر بود . امور خیری که ایشان در تاسیس و تعمیر مساجد داشت زبانزد است.
گفتنی است، پیکر مرحوم محمد رضا اعتمادیان پس از تشییع از مقابل حوزه علمیه فاطمه الزهرا (س) در حیاط امامزاده جعفر و حمیده خاتون محله باغ فیض تهران به خاک سپرده شد.
 وی از فروردین سال ۱۳۶۰ تا اوایل بهمن ماه سال ۱۳۶۳ مسولیت سرپرستی سازمان اوقاف آن زمان را در شرایط دشوار بعد از انقلاب و مشکلات گوناگون و کمرشکن دوران جنگ بر عهده داشت و با دقت، سختگیری، تدبیر و صرف وقت فراوان و تلاش های پیگیر و شبانه‌روزی در حد ایثار، برای نظم و انسجام هرچه بیشتر امور و کارآمدی و پیشرفت سازمان و اعتلای جایگاه آن از جان مایه گذاشت و از هیچ تلاشی دریغ نکرد.
در دوران ریاست بر این سازمان به شدت امانت دار و از هیچگونه موقعیت و امکانات اوقافی، بهره شخصی، خانوادگی و یا گروهی نگرفت و در برابر اعمال نفوذ و درخواست های مقامات و صاحبان قدرت با اقتدار می ایستاد.
بارها گفته بود که ما باید در جبهه جانفشانی کنیم و یا در اینجا کمتر از جبهه نباشیم.
شاید با قاطعیت بتوان گفت که هنوز هم سازمان اوقاف و امور خیریه، مرهون زمینه سازی ها، پایه گذاری ها و برنامه‌ریزی های دوران خدمت ایشان است.
آن مرحوم علاوه بر کارهای جاری خود با ده ها موسسه و نهاد خیریه و نیکوکاری برای رفع گرفتاری های مردم به ویژه محرومان و نیازمندان مشارکت موثر داشت.
« مجلس ترحیم آن مرحوم روز شنبه ۲۹ دی ماه از ساعت ۱۵ تا ۱۷ در دانشگاه امام صادق(ع) برگزار مي شود.»