کد خبر : 317983

تاریخ درج خبر : یک شنبه 19 اسفند 1397
سازمان اوقاف و امور خیریه جمهوری اسلامی ایران
• ششمین دوره طرح «دستهای مهربانی» با اجرای نیت بیش از 7 هزار و 100 موقوفه
مدیرکل امور اجتماعی و مؤسسات خیریه سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به آثار و خدمات وقف در کمک به محرومان و نیازمندان از اجرای ششمین دوره طرح «دستهای مهربانی» در آستانه سال جدید خبر داد و اظهار کرد: این طرح از چهاردهم اسفندماه هم‌زمان با روز احسان و...
به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف رضا معممی مقدم تصریح کرد: بیش از 7100 هزار موقوفه دارای درآمد و 25 هزار و 630 نیت مرتبط با این طرح در خصوص کمک به نیازمندان، امور معاش ایتام، خانواده‌های بی‌سرپرست و هزینه‌های دارالایتام تحت پوشش موقوفات، در کشور وجود دارد که عواید آن صرف ایتام، خانواده های بی سرپرست، نیازمندان و محرومان می شود.
وی با اشاره به اینکه استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، ایلام، چهارمحال و بختیاری و خراسان شمالی، تعداد موقوفات کمی در این موضوع دارند، بیان کرد: خیرین می‌توانند در جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی و کمک به نیازمندان به این چهار استان توجه ویژه‌ای داشته باشند.
معممی مقدم، درباره افرادی که تحت پوشش این طرح قرار می‌گیرند، گفت: با عنایت به مصارف مقرر در وقف نامه و دستورالعمل های ابلاغی، نیازمندان، مستمندان، زنان سرپرست، ایتام، بستگان و ارحام واقف(طبق نیت واقف) و افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی از قبیل؛ سازمان بهزیستی، کمیته امداد امام(ره) از اولویت‌های مشمول طرح محسوب می شود.
مدیرکل امور اجتماعی و مؤسسات خیریه سازمان اوقاف، با اشاره به اینکه امداد کریمانه و محترمانه از اولویت‌های این طرح است، تأکید کرد: در امداد کریمانه واقف و موقوف علیهم همدیگر را نمی‌بینند. البته ممکن است خیلی از واقفان در قید حیات نباشند اما آثار و برکات خیری که به‌جای گذاشته‌اند به دست نیازمندان می‌رسد.
وی یادآور شد: سال گذشته تعداد 27 هزار و 336 خانوار از محل اجرای نیات واقفان، مشارکت خیرین و موقوفات غیرمتصرفی از این طرح بهره‌مند شدند.