کد خبر : 318119

تاریخ درج خبر : چهارشنبه 22 اسفند 1397
سازمان اوقاف و امور خیریه جمهوری اسلامی ایران
• آزادی 70 زندانی از محل عواید موقوفات زنجان
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان از آزادی 70 زندانی از محل عواید موقوفات مرتبط در زنجان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف وامور خیریه از زنجان حجت‌الاسلام جعفر جنتی اظهار کرد: در حال حاضر بیش از 2 هزار و 800 موقوفه در استان زنجان وجود دارد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با بیان اینکه موقوفات موجود در استان مطابق نیت‌های خیرین هزینه می‌شود، تصریح کرد: همین امر موجب اعتماد بیشتر واقفان هم شده است.
وی با بیان اینکه یکی از نیات واقفان در زنجان آزادسازی زندانیان است، اضافه کرد: در همین راستا طی سال‌های اخیر 70 زندانی از محل موقوفات آزاد شده‌اند.
جنتی ادامه داد: اخیرا هم از محل عواید موقوفه خانم فریده پیری که در 1390 در قالب یک منزل مسکونی در داخل شهر ابهر و یک باغ انگور وقف شده بود دو زندانی آزاد شدند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان همچنین از صدور تعداد یک هزار و 96 مفاصا حساب موقوفات و بقاع متبرکه در استان زنجان خبر داد و گفت: مفاصا حساب‌های صادره پس از بررسی توسط واحد حسابرسی تحویل ادارات اجرایی و متولیان موقوفات قرار می‌گیرد که به اداره امور مالیاتی استان ارائه شود.
جنتی گفت: بر اساس برنامه‌های عملیاتی سال ۹۷ این اداره باید متولیان موقوفات شاخص استان را مورد ارزیابی قرار دهد که این امر در دست اقدام است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان افزود: همه فعالیت‌های مالی و حقوقی موقوفاتی که دارای متولی است، توسط این اداره مورد بررسی قرار می‌گیرد و نتیجه ارزیابی عملکرد آنان به اداره کل تحقیق سازمان مرکزی اعلام می‌شود.