کد خبر : 323085

تاریخ درج خبر : دوشنبه 13 خرداد 1398
سازمان اوقاف و امور خیریه جمهوری اسلامی ایران
• سازمان اوقاف و امور خیریه در اطلاعیه‌ای سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) و قیام خونین 15خرداد را گرامی داشت
سازمان اوقاف و امور خیریه با صدور اطلاعیه‌ای سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) و قیام خونین 15خرداد را گرامی داشته از مردم برای حضور پرشور در برنامه‌های این دو روز بزرگ دعوت به عمل آورد.
به گزارش روابط‌عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، در اطلاعیه‌ی مذکور آمده است:

جمهوری اسلامی مولود انقلاب شکوهمند اسلامی ایران بود که با دم مسیحایی رهبر آزاده‌اش حضرت امام خمینی رضوان‌الله تعالی علیه و ملتی سرفراز و خستگی‌ناپذیر و به برکت خون شهیدان و مجاهدان راه فضیلت به بار نشست. روزی که روح خدا به خدا پیوست و جاودانه شد این ملت با اشک ماتمی که نثار مقدم آن یار سفرکرده نمود و جهان را در ارادت خویش به ولایت حیران کرد، پشتوانه‌ی مردمی این نظام را که پیش‌تر نیز بر همگان مبرهن گشته بود بیش از پیش هویدا ساخت.

در 15خرداد سال 42 خشم مقدس و انقلابی مردم خداجوی ایران پایه‌های استبداد و رژیم ستمشاهی را به لزره افکند و رژیم سرسپرده پهلوی مبارزان انقلاب را به خاک و خون کشید. 15خرداد و نثار خون در این روز فصل جدیدی در مبارزه علیه عمّال استکبار جهانی گشود و خون شهدای این‌روز همچنان در جوشش بود تا ارکان حکومت خودکامه را درهم‌شکست و امت اسلامی پیروزی شکوهمند خویش را در سایه‌ی رهبری بزگ امام خمینی(ره) به نظاره نشست. 15 خرداد یادآور روزی است که ملت مسلمان ایران در دفاع از حیثیت خویش سینه سپر کردند و در مقابل آماج گلوله‌های دشمن سرافرازانه ایستادند تا اسلام و ارزش‌های ناب اسلامی باقی و ماندگار باشد.

پانزدهم خرداد نقطه‌ی عطفی است در تاریخ معاصر؛ یادگاری است از پیوند معنوی توده‌های عظیم مردم کشور ما؛ واکنشی است از احساس عمیق مذهبی ملت ایران؛ نمایشی است از به‌پاخاستن مردمی که می‌خواستند ظلم و ستم را از بن برکنند؛ تجسمی است از تاریخ اسلام و درجه‌ای است برای سنجش فداکاری و از خود گذشتگی انسان‌هایی که به دنبال آرمان الهی حرکت می‌کنند. پانزدهم خرداد روز قیام خونین مردم جان برکفی است که به نام اسلام و برای اسلام به میدان آمدند تا سلطه طاغوتیان را از کشورشان برچینند.

سازمان اوقاف و امور خیریه، ضمن گرامیداشت سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) و قیام خونین 15خرداد، از ملت آگاه و هوشیار و مؤمن ایران اسلامی دعوت می‌نماید تا امسال نیز یک‌بار دیگر همچون همیشه با حماسه‌آفرینی و حضور پرشور در مراسم باشکوه این دو روز بزرگ، نام و یاد شهدای انقلاب و امام بزرگوار را در دل‌های خویش زنده نگه‌دارند و با آرمان‌های شهیدان گلگون‌کفن انقلاب و امام بزرگوار تجدید میثاق نمایند.