کد خبر : 324733

تاریخ درج خبر : چهارشنبه 19 تیر 1398
سازمان اوقاف و امور خیریه جمهوری اسلامی ایران
• سالانه ۱۰۰ هزار نفر در کلاس‌های تخصصی حفظ قرآن شرکت می‌کنند
رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه از فعالیت 5 هزار موسسه قرآنی در کشور خبر داد و اعلام کرد : هر ساله ۱۰۰ هزار نفر در کلاس های تخصصی حفظ قرآن شرکت می کنند.
به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف وامور خیریه  حجت الاسلام و المسلمین سیدمصطفی حسینی در مراسم افتتاح دو مرکز قرآنی و فرهنگی در جوار امامزاده یحیی بن زید (ع) گنبدکاووس گفت: مجوز فعالیت موسسات قرآنی کشور از ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی، تبلیغات اسلامی و اوقاف و امور خیریه صادر شده است.
 
وی افزود: آموزش قرآن و تربیت حافظان این کتاب آسمانی در راستای منویات رهبری انقلاب مبنی بر تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن توسط موسسات قرآنی در سراسر کشور بالاخص موسساتی که از ادارات اوقاف و امور خیریه مجوز فعالیت گرفته اند، در حال انجام است.
 
حسینی اضافه کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه در راستای تحقق منویات رهبری انقلاب و با هدف تربیت حافظان قرآنی در تفاهم نامه ای که با وزارت آموزش و پرورش امضا کرده است، اقدامات خوبی را از سال گذشته آغاز کرده است.
 
وی تصریح کرد: در راستای این تفاهم نامه سال گذشته حفظ جزء ۳۰ قرآن برای 2 میلیون دانش آموز اجرا شد که امسال نیز این برنامه در قالب طرح ۱۴۵۳ و دیگر طرح های حفظ قرآن ادارات اوقاف ادامه خواهد داشت.
 
رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه همچنین با اشاره به افتتاح مرکز قرآنی و آموزش حفظ مجازی قرآن کریم ویژه برادران استان گلستان در شهر گنبدکاووس، گفت: مشابه این مراکز در ۲۶ استان کشور با هدف توسعه و نشر فعالیت های قرآنی و معارف آن از طریق روش های الکترونیکی و فضای مجازی راه اندازی شده است.
 
حسینی با مهم دانستن مقوله حفظ قرآن توسط اقشار مختلف جامعه، افزود: افرادی که وقت کافی برای شرکت در کلاس های قرآن آموزی و حفظ آن را به صورت حضوری ندارند می توانند از ظرفیت مراکز آموزش مجازی قرآن استفاده کنند.
 
وی با اشاره به راه اندازی مرکز اجتماعی، فرهنگی و قرآنی (افق) در جوار امامزاده یحیی بن زید (ع) گنبدکاووس گفت: این مراکز نیز در راستای توسعه فعالیت های فرهنگی، اجتماعی و قرآنی با استفاده از ظرفیت های سخت و نرم افزاری امامزادگان و بقاع متبرکه توسط سازمان اوقاف در این مکان ها راه اندازی می شود.
 
حسینی، انجام فعالیت های فرهنگی و اجتماعی بالاخص درحوزه کاهش آسیب های اجتماعی را از دیگر اهداف راه اندازی مراکز افق ذکر کرد و ادامه داد: درحال حاضر ۱۱۰ مرکز افق در امامزادگان و بقاع متبرکه کشور راه اندازی شده و در دیگر بقاع متبرکه نیز متناسب با ظرفیت ها و سطح بندی های انجام شده به تدریج راه اندازی خواهد شد.