کد خبر : 328031

تاریخ درج خبر : جمعه 15 شهریور 1398
سازمان اوقاف و امور خیریه جمهوری اسلامی ایران
• کرمان با موقوفاتش قابلیت تبدیل شدن به قطب کشاورزی کشور را دارد/حمایت سازمان اوقاف از طرح‌های نو و دارای توجیه اقتصادی
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اینکه زمینه توسعه موقوفات کشاورزی و باغی در کرمان فراهم است، تصریح کرد: با رفع مشکل زیر ساختی، کرمان قابلیت تبدیل شدن به یکی از قطب های کشاورزی کشور را دارد.
به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه از استان کرمان، حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی خاموشی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در حاشیه بازدید از باغات پسته موقوفات کرمان گفت :درحوزه اراضی کشاورزی استان تا کنون فعالیت های زیادی نسبت به توسعه موقوفات شده و نیازمند سرعت و شتاب بیشتر در روند احیای این اراضی از لحاظ کمی و کیفی هستیم.

وی با بیان اینکه امکان توسعه اراضی کشاورزی باغی موقوفه کرمان با توجه به پتانسیل های موجود در این استان فراهم است،افزود: می توان با اجرای طرح های سرمایه گذاری نظیر اجرای گلخانه ای ، طرح های زراعی، دامپروری،تولید بذر علاوه بر ارز آوری و اشتغالزایی لازم این استان را به عنوان یکی از قطب های کشاورزی موقوفه کشور در حوزه طرح های دانش بنیان معرفی کرد.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه بر انجام فعالیت های اقتصادی و حمایت از خلاقیت ها در این حوزه تاکید کرد و گفت: سازمان اوقاف و امور خیریه از هر طرح قابل توجیه اقتصادی حمایت می کند.

وی با اشاره به اینکه باید وقف را در جهت علم و توسعه سرمایه هدایت کنیم، گفت: یکی از این مشوق ها در حوزه مصارف دانش بنیان و کارکردهای تحقیقاتی است و خوشبختانه سازمان اوقاف تا کنون اقدامات مهمی را در حوزه مسائل دانش بنیان در کشور اجرا کرده که یکی از آنها تولید موتور سیکلت های برقی بوده است.

دکتر خاموشی تصریح کرد: وظیفه ما در برابر موقوفات در درجه اول حفظ اراضی وقف است که علاوه بر این باید در جهت توسعه و عمران موقوفات نیز تلاش کنیم.

وی افزود: برای حفظ موقوفات به مباشر امین نیاز داریم تا موقوفات توسعه یابند زیرا رابطه بین امین و موقوفات باعث مدیریت جریان وقف در کشور می شود.