کد خبر : 328147

تاریخ درج خبر : شنبه 16 شهریور 1398
سازمان اوقاف و امور خیریه جمهوری اسلامی ایران
• توزیع بیش از 100 هزار بسته مهر تحصیلی در سه سال گذشته
بیش از یکصد هزار بسته تحصیلی ویژه دانش آموزان نیازمند مناطق محروم کشور طی سه سال گذشته از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه تهیه و توزیع شده است.
به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه در این طرح که از سوی معاونت فرهنگی و اجتماعی  این سازمان از سال 96 آغاز شده است، بسیاری از شرکت‌های تولید لوازم نوشتاری مشارکت دارند.
 
 
 
براساس این طرح که در دو مقطع تحصیلی ابتدایی و دبیرستان به مرحله اجرا گذاشته شده است، برای هر دانش‌آموز اقلام مورد نیاز برای یک سال تحصیلی شامل کوله پشتی، مجموعه کاملی از نوشت افزارها شامل انواع مداد، خودکار، تراش، پاک کن و جامدادی تدارک دیده شده است.
 
تلاش این مجموعه براین امر معطوف است تا علاوه بر تامین نیاز دانش آموزان مناطق محروم در استان‌های مختلف کشور، این اقلام آموزشی از تولیدکنندگان داخلی تهیه شود و شعار سال که رونق تولید نامگذاری شده است، هم محقق شود.
 
شرکت چاپ و انتشارات سازمان اوقاف و امور خیریه به عنوان مجری این طرح، هر ساله سفارشات ادارات کل در 31 استان کشور را دریافت می‌کند و براساس برنامه‌ریزی‌ها تا نیمه شهریور، این بسته‌ها به سراسر کشور ارسال می‌شود تا در اختیار دانش‌آموزان نیازمند مناطق محروم قرار گیرد.