کد خبر : 329987

تاریخ درج خبر : سه شنبه 16 مهر 1398
سازمان اوقاف و امور خیریه جمهوری اسلامی ایران
• موکب امامزادگان آذربایجان شرقی پذیرای 150 هزار زائر اربعین حسینی خواهد بود
مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی از استقرار موکب امامزادگان آذربایجان شرقی در شهر سامرا خبر داد و گفت: این موکب پذیرای 150 هزار زائر اربعین حسینی خواهد بود.
به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت‌الاسلام سید شهاب‌الدین حسینی مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی با اعلام این خبر گفت: موکب‌های سازمان اوقاف و امور خیریه هم در کشور عراق؛ در شهرهای نجف ، کربلا و سامرا مستقر و هم داخل ایران و مناطق مرزی از شهر مرزی بناب گرفته تا مرز مهران و شلمچه مستقر شده‌اند تا خدمت رسان زائران اربعین حسینی باشند. 
 
حسینی افزود:شروع فعالیت موکب‌ها از 17 مهرماه؛ یعنی ده روز قبل از اربعین حسینی خواهد بود البته اعزام‌ها انجام‌شده و پیش‌قراولان موکب‌ها و کارهای مقدماتی را انجام داده‌اند.
 
وی یادآور شد: موکب امامزادگان آذربایجان شرقی که توسط اداره کل اوقاف و امور خیریه استان با کمک خیرین در شهر سامرا مستقر شده است پذیرای حدود 150 هزار زائر خواهد بود.
 
مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی همچنین اظهار کرد: امکانات اولیه برای زائران فراهم‌ شده و اشپزخانه‌ها و نانوایی‌ها مستقر شده‌اند. بحث فرهنگی و اعزام مبلغان که در خیمه‌های معرفت به انجام تبلیغ دینی می‌پردازند نیز به‌صورت جدی پیگیری شده است.
 
حسینی در پایان تصریح کرد: امسال مقدماتی فراهم‌شده است که بحث تصویرسازی و مستندسازی از راهپیمایی بزرگ اربعین توسط زائران انجام شود