کد خبر : 332362

تاریخ درج خبر : سه شنبه 14 آبان 1398
سازمان اوقاف و امور خیریه جمهوری اسلامی ایران
• پدربزرگم با وقف خانه و زمین هایش باعث ساخت حسینه و مدرسه شد
بازیکن سابق تیم ملی والیبال کشور گفت: پدربزرگم در استان آذربایجان شرقی، با وقف خانه و زمین هایش باعث ساخت حسینیه و مدرسه شد و بنده هم با الگو گیری از او و عموهایم، در حال ساخت حسینیه ای در کرج هستم.
بهنام محمودی بازیکن سابق تیم ملی والیبال کشور در گفتگویی با با بیان اینکه وقف یکی از سنت های حسنه و ماندگار در اسلام است، گفت: وقف، یک احسان ماندگار و همیشگی است و کسانی که اموالشان را برای رضای خدا وقف می کنند، همیشه نزد پرورگارشان عزیزند و پرونده اعمالش همیشه باز است و حتی بعد از مرگشان هم بسته نمی شود. 
 
وی با اشاره به اینکه خانواده اش هم در زمینه وقف، اقدامات قابل توجهی انجام داده اند، افزود: پدربزرگم در استان آذربایجان شرقی، خانه اش را وقف حسینیه کرد و در حال حاضر با اینکه از دنیا رفته است اما حسینیه ای از او به یادگار مانده است و هیئت های مذهبی با حضور در این حسینیه در مناسبت های مختلف، به برگزاری مراسم مذهبی می پردازند و یقینا ثواب این خیر کار تا قیامت در اعمال پدربزرگم نگارش خواهد شد.
 
محمودی تاکید کرد: پدربزرگم، چند زمین دیگر را هم وقف مدرسه سازی کرد و همین کار ماندگارش، باعث شد که بسیاری از نوجوانان در آذربایجان شرقی، بتوانند وارد مدرسه شوند و به تحصیل علم بپردازند.
 
این بازیکن سابق تیم ملی والیبال کشور با بیان اینکه وقف، کاری خیرخواهانه برای باقیات و صالحات واقف محسوب می شود، گفت: وقف، کاری برای آرامش درونی انسانهاست که با هدف قرب الهی صورت می گیرد و بنده هم تلاش داشته ام که با الگو قرار دادن راه پدربزرگ و عموهایم در زمینه وقف، تلاش کنم که برای باقیات الصالحات خودم به مردم خدمت کنم و در حال حاضر به همراه تعدادی از دوستان در حال ساخت حسینیه ای چند طبقه در کرج هستیم و آن را وقف عموم می کنیم. 
 
وی اظهار داشت: تشویق دیگران به وقف اموالشان، یک کار حسنه و نیک است و معتقدم که در زمینه وقف، باید آموزش های لازم به مردم داده شود تا بدانند که اموال خود را در چه شرایط و چگونه وقف کنند تا دیگران هم از آن بهره مند شوند و این گونه ثواب ببرند.
 
محمودی در پایان خاطر نشان کرد: دنیایی که در آن زندگی می کنیم، دنیای فانی و نابود شدنی است و آنچه که می ماند، پرونده اعمال ما نزد خداوند است و چه کاری زیباتر از وقف اموال که باعث می شود پرونده اعمالمان به بهترین شکل ممکن نگارش شود و همیشه آرامش روانی داشته باشیم به این دلیل که برای رضای خدا کار کرده ایم و این کار خیرمان، می تواند باعث آرامش و رفاه بسیاری از مسلمانان و هموطنان کشورمان باشد.