کد خبر : 332472

تاریخ درج خبر : پنج شنبه 16 آبان 1398
سازمان اوقاف و امور خیریه جمهوری اسلامی ایران
• وقف، تحقق همدلی اجتماعی است
حسن آهی ذاکر اهل بیت(ع) و متولی موقوفه آهی وقف را سنت حسنه ای برای تحقق همدلی اجتماعی و دینی خواند و افزود: حمایت اجتماعی و کمک به رشد و توسعه هر فرد مسلمان از مهمترین فواید وقف است.
حاج حسن آهی که متولی موقوفات آهی در تهران و آبعلی است گفت: مرحوم پدر و پدربزرگم از بیش از 150سال پیش بخش عمده ای از اموال خود را وقف کردند و با احداث مسجد در سرآسیاب دولاب در تهران و احداث مسجد و گورستان در شهرستان آبعلی، سعی در گرامیداشت این سنت حسنه داشتند.

وی ادامه داد: هم اکنون هم با به روزرسانی تجهیزات موقوفات و ارائه خدمات متنوع فرهنگی و دینی به عموم مسلمامان، این موقوفات و مساجد به تاثیرگذاری فرهنگی می پردازند.

آهی با تقدیر از سازمان اوقاف و امورخیریه گفت: برای واقفین و متولیان این نکته که بدانند اموال وقفی و عایدات حاصل از آن در امور اجتماعی به کارگرفته شده و برای فرهنگسازی دینی و رونق تولید هزینه می شود امر بسیار پسندیده ای است. سازمان اوقاف هم در یکسال گذشته تلاش کرده با حمایت از کارآفرینان و راه اندازی وقف اجتماعی، در ترویج این سنت حسنه نقش بسزایی داشته باشد و این فرهنگ مغفول مانده دینی را ترویج دهد.

آهی با اشاره به لزوم فرهنگسازی درباره وقف گفت: به عنوان ذاکر اهل بیت(ع) معتقدم باید این سنت حسنه را در بین عموم مردم ترویج داد. اما بهتر است که تنها به یک جلسه کوتاه بسنده نکرد و به صورت مداوم و ریشه دار با ابزار متنوع فرهنگی به این امر پرداخت. همچنین مراجع و واعظین در منابر و مجالس وعظ بر گسترش این امر بکوشند و این ظرفیت عظیم را به همه معرفی کنند.