کد خبر : 333285

تاریخ درج خبر : چهارشنبه 6 آذر 1398
سازمان اوقاف و امور خیریه جمهوری اسلامی ایران
• افتتاح ۲۶نیروگاه خورشیدی اوقاف در خراسان رضوی /دکتر خاموشی: نفع وقف باید به مردم برسد
۲۶نیروگاه خورشیدی مستقر در امامزادگان و موقوفات در خراسان رضوی با حضور رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور، به بهره برداری رسید.
به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف وامور خیریه از خراسان رضوی، حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی خاموشی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در مراسم افتتاح این طرحها که از طریق ویدئو‌کنفرانس در ۱۲ نقطه خراسان رضوی انجام شد با بیان اینکه نفع وقف باید به مردم برسد گفت: در کنار وظایف اطعام ، درمان، آموزش، پژوهش و رونق فرهنگ اهل بیت(ع) بدنبال توسعه و تولید در موقوفات هستیم.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاموشی افزود: ۱۹۳هزار وقف نامه تدوین شده دارای سند در کشور وجود دارد و در وقفنامه های منفعتی با هماهنگی مدیران موقوفات در راستای اقتصادمقاومتی و تولید و اشتغال قدمهایی را برداشته ایم.

وی ادامه داد: با اجازه دولت و همکاری وزارت نیرو بدنبال استفاده از انرژی های پاک و خورشیدی هستیم تا در کنار ارزش افزوده بتوانیم در حفظ محیط زیست و تولید برق و انرژی پیشرو باشیم.

مدیرکل اوقاف و‌امور خیریه خراسان رضوی هم در این مراسم گفت: ۷نیروگاه برق ۲۲۵کیلو واتی سال گذشته به بهره برداری رسید و امسال ۲۶نیروگاه را تا ابتدای آذر در بقاع متبرکه و امامزادگان افتتاح کردیم و تا پایان بهمن به ۴۰نیروگاه خواهد رسید.

حجت الاسلام والمسلمین احمدزاده با بیان اینکه با بهره برداری 7 نیروگاه دیگر در دهه فجر، 40 نیروگاه فعال در موقوفات و بقاع متبرکه استان خواهیم داشت، تصریح کرد: ظرفیت این 40 نیروگاه یک هزار و 571 کیلو وات ساعت است که ماهیانه، 225 هزار کیلووات ساعت انرژی تولید می کند.

وی ادامه داد: برای این ۲۶طرح ۸میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است و برای هزار و ۳۸۳نفر روز در سال به صورت مستقیم و غیر مستقیم شغل ایجاد شده است.