کد خبر : 333321

تاریخ درج خبر : پنج شنبه 7 آذر 1398
سازمان اوقاف و امور خیریه جمهوری اسلامی ایران
• تاکید بر برگزاری باشکوه سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن کریم در دیدار دکتر خاموشی با استاندار خراسان رضوی
استاندار خراسان رضوی در دیدار با رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: برای برگزاری باشکوه سی و هفتمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم در مشهد مقدس تلاش خواهیم کرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه از خراسان رضوی، علیرضا رزم حسینی در دیدار با حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی خاموشی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه که در محل دفتر استاندار انجام گرفت، اظهار کرد: برگزاری سی‌و‌هفتمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم در مشهد مقدس افتخاری است که نصیب ما شده و آمادگی داریم برای برگزاری متفاوت این رویداد نسبت به سال‌های قبل هر نوع کمکی که لازم باشد، انجام دهیم.

وی با اشاره به اینکه استان خراسان رضوی آمادگی برگزاری مسابقات بین المللی قرآن کریم را دارد، افزود: در ایام برگزاری سی‌وهفتمین دوره این مسابقات، شهر مشهد باید فضای قرآنی داشته باشد لذا برای برگزاری باشکوه این مراسم تلاش خواهیم کرد.

استاندار خراسان رضوی خطاب به رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه تصریح کرد: به واسطه اقدامات شما در کرمان، بقاع متبرکه و اماکن تاریخی که سبقه جهانی داشت بازسازی و احیاء شد، با این نگرش در خراسان رضوی هم اماکن تاریخی برجسته‌ای نظیر کاروان‌سراها وجود دارد که می‌توان آن‌ها را بازسازی و مرمت کرد.

وی تاکید کرد: خراسان رضوی مرکز تحولات تاریخی بوده و وجود مضجع شریف امام رضا (ع) در این استان شرایط ویژه ای را برای شیعیان ایجاد کرده است و علاوه بر این اهل تسنن هم ارادت خاصی به آن امام همام دارند و همه ساله در ایام گوناگون به مشهد مشرف می‌شوند.

رزم‌حسینی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری، بر مردمی بودن «اقتصاد مقاومتی» تاکید کرد و افزود: مردمی شدن اقتصاد بدین معنا است که به سمت توانمندسازی و توسعه جوامع محلی حرکت کنیم، به طور مثال در قلعه گنج کرمان این رویکرد دنبال شد و دستاوردهای درخشانی به همراه داشت.

وی با بیان اینکه در خراسان رضوی 12 منطقه اقتصادی در چهارچوب طرح مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی تعریف شده است، گفت: در این طرح 120 معین اقتصاد مقاومتی به صورت داوطلبانه وارد عمل شده‌اند و در روستاها به کار توسعه و توانمندسازی مردم می‌پردازند و خوشخبتانه این طرح مورد استقبال مقام معظم رهبری نیز قرار گرفت.

استاندار خراسان رضوی اظهار کرد: تا امروز 128 هزار میلیارد تومان موافقت نامه سرمایه‌گذاری در چهارچوب طرح مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی امضا شده و بنای ما این است که از ظرفیت‌های داخلی استان به نحو شایسته‌ای استفاده کنیم.
رزم‌حسینی افزود: سازمان اوقاف و امور خیریه، دارایی‌ها و پتانسیل های بسیاری دارد که می‌تواند با بهره گیری از آن ها، در زمینه توسعه و توانمندسازی خراسان رضوی ورود پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه ارزش زیورآلات بانوان خراسانی حدود 15 تا 20 هزارمیلیارد تومان برآورد می شود، خاطرنشان کرد: برنامه معین‌های اقتصاد مقاومتی این است که در قالب آموزش کسب‌و‌کار، مردم را در شهرستان‌ها و روستاها توانمند کنند تا بتوانند از سرمایه‌های خود به نحو درستی استفاده کنند.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه هم در این دیدار گفت: وظیفه داریم از دولت و مدیران استانی در زمینه تحقق منویات رهبر معظم انقلاب حمایت کنیم.

خاموشی با تقدیر از دستاوردهای استاندار خراسان رضوی در حوزه اقتصادی، اظهار کرد: در حوزه منابع آبی استان آمادگی داریم تا ورود پیدا کنیم چراکه این حوزه پتانسیل دارد و مزیت نسبی اشتغال به واسطه آن ایجاد خواهد شد.

وی با اشاره به آماری پیرامون برگزاری سی‌‌وهفتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در مشهد مقدس، تصریح کرد: این مسابقات فروردین ماه سال آینده برگزار و اختتامیه آن در حضور مقام معظم رهبری برگزار می‌شود.