کد خبر : 333382

تاریخ درج خبر : شنبه 9 آذر 1398
سازمان اوقاف و امور خیریه جمهوری اسلامی ایران
• نوروزپور: خدمات اجتماعی در امامزادگان و بقاع متبرکه پر رنگ تر می شود
مدیرکل بقاع متبرکه واماکن مذهبی سازمان اوقاف گفت: علاوه بر فعالیت های فرهنگی و قرآنی که از سال های قبل مورد تاکید بوده، تدبیر جدید سازمان اوقاف پر رنگ تر کردن خدمات اجتماعی در بقاع متبرکه است .
به گزارش روابط عمومی سازمان  اوقاف و امور خیریه از استان یزد کارگاه آموزشی مدیران و کارشناسان مراکز افق امامزادگان با حضور مدیرکل بقاع و اماکن متبرکه سازمان اوقاف و امور خیریه و مدیرکل اوقاف استان در امامزاده سیدنصرالله (ع) یزد برگزار شد.
در این مراسم این مقام مسئول خطاب به مدیران و کارشناسان مراکز افق بقاع متبرکه یزد گفت: رسالت اصلی سازمان اوقاف و امور خیریه تبدیل بقاع متبرکه به قطب های فرهنگی است . 
وی افزود: باید از ظرفیت و علاقه مردم به بقاع متبرکه بهره گرفت و آن را به قطب های فرهنگی در همه ابعاد معرفی کنیم . 
نوروزپور خاطر نشان کرد: علاوه بر حوزه فرهنگی و قرآنی که از سال های قبل مورد تاکید بوده است، تدبیر جدید سازمان اوقاف پر رنگ تر کردن خدمات اجتماعی در بقاع متبرکه است . 
حجت الاسلام نوروزپور همچنین در این کارگاه آموزشی با اشاره به پنجم آذرماه سالروز تشکیل بسیج مستضعفین به دستور امام راحل افزود: فرمان تشکیل بسیج یکی از ابداعات و ابتکارات تاریخی امام عظیم الشان بود و آثار و برکات آن در این چهل سال در عرصه های مختلف ظهور یافت .
مدیرکل بقاع متبرکه سازمان در ادامه گفت : فرهنگ و تفکر بسیجی بود که بعد از دوران دفاع مقدس نیز در عرصه های سازندگی ، علم و فرهنگ و دفاع از حرم پیشگام بود.
نوروزپور با شاره به آشوب ها و اغتشاشات اخیر در کشور افزود: مردم بصیر و ولایتمدار ایران اسلامی پس از نصایح رهبر انقلاب به سرعت حضور خود را از آشوب گران جدا کردند. و این از آثار و برکات ولی فقیه جامع الخیرات است . 
دکتر حسین رحیمی نسب نیز در کارگاه آموزشی با اشاره به تهدیدات در حوزه خانواده افزود: دشمن همه برنامه ریزی خود را برای هدف قراردادن ایران خانواده محور و خانواده مادر محور از سال ها قبل آغاز کرده است و گرفتاری هایی را برای فعالین حوزه اجتماعی و فرهنگی به وجود آورده است . 
این استاد فعال در حوزه خانواده، معضلات امروز حوزه اجتماعی را بر شمرد و گفت: مسائلی که در زمینه ازدواج پیش آمده و تغییر سبک زندگی عموم مردم و ... را از گرفتاری های اجتماعی دانست که به وسیله دشمن مدیریت می شود. 
وی افزود: طرح شش محوری در جهت سامان دادن به بنیان خانواده وجود دارد که شامل ترویج ازدواج ، تسهیل ازدواج ، تشکیل خانواده ، تحکیم خانواده ، تکالیف زندگی و شاخصه های خانواده تراز می باشد.
وی در پایان ظرفیت های امامزادگان و بقاع متبرکه و سایر اماکن مذهبی را بهترین فرصت برای طرح این مباحث دانست و گفت : ان شاء الله با همکاری هایی که در این حوزه صورت می گیرد، شاهد کاهش آسیب های اجتماعی در حوزه خانواده باشیم.