کد خبر : 336795

تاریخ درج خبر : یک شنبه 20 بهمن 1398
سازمان اوقاف و امور خیریه جمهوری اسلامی ایران
• افتتاح بخشهای لیبل و بسته‌بندی شرکت چاپ و انتشارات/چاپخانه قدیمی با تولید و اشتغالزایی جانی تازه گرفت
بخشهای لیبل و بسته‌بندی شرکت چاپ و انتشارات وابسته به سازمان اوقاف و امور خیریه صبح امروز با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین سید مهدی خاموشی رئیس و جمعی از اعضای شورای معاونان این سازمان افتتاح و راه اندازی شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه،حجت‌الاسلام والمسلمین سید مهدی خاموشی در حاشیه نشست شورای معاونان این سازمان که صبح امروز در شرکت چاپ و انتشارات برگزار شد، در گفتگویی تصریح کرد:شرکت چاپ و انتشارات یک چاپخانه ای است که از دهه چهل تاسیس شده و قبلا وابسته به وزارت ارشاد بوده است و در ادوار مختلف اوج و افول هایی داشته است. 

وی ادامه داد: پس از موظف شدن بنده در سازمان اوقاف متوجه شدیم که این شرکت دچار مشکلات گردش مالی، فرسودگی دستگاه ها و سالن هاست. هیئت مدیره اهتمام کرد و از موقوفه مبین کمک کردیم که چاپخانه به دستگاه های جدید بسته بندی و لیبل تجهیز شود.
خاموشی افزود: من تشکر می کنم که در مدت زمانی کوتاه به صورت جهادی فعالیت شد تا ان شا الله رونق اقتصادی بیشتری در این شرکت ایجاد شود. راه اندازی این بخش ها به بیش از 30 نفر اشتغالزایی مستقیم و بیش از 100 نفر اشتغالزایی غیر مستقیم منجر می شود.
گفتنی است،شرکت چاپ و انتشارات وابسته به سازمان اوقاف و امور خیریه، در پنج کیلومتری جاده کرج، همانجایی است که عمده مجلد قرآن‌های کشورمان و بسیاری از کتاب‌های معارفی، در آن به چاپ می‌رسد. فراز و نشیب‌های مدیریتی در دو دهه اخیر، تعداد کارگران و کارمندان این مجموعه را در راستای تعدیل، کاهش داده بود و کمبود بودجه و امکانات اجازه بازسازی بخش‌هایی از این چاپخانه را نمی‌داد.
طی یک سال گذشته، ضمن بازسازی فیزیکی بخش‌هایی از شرکت چاپ و انتشارات(از جمله آسفالت ۹۰ درصد فضای محیطی شرکت، به‌سازی سالن‌ها و ...)، مقدمات راه‌اندازی بخش تولید «لیبل»(ماشین چاپ لیبل و دایکات‌ها و ...) و بخش «بسته‌بندی»(جعبه‌چسبان و ماشین برش‌زنی) آماده شد که امروز با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین .خاموشی، رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه رسماً آغاز به کار کرد