کد خبر : 336916

تاریخ درج خبر : سه شنبه 22 بهمن 1398
سازمان اوقاف و امور خیریه جمهوری اسلامی ایران
• انقلاب اسلامی پرچمی بلند در جهان معاصر دارد
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به این نکته که امروزه نقطه ای در جهان نیست که آرمان‌های انقلاب اسلامی را تحلیل نکرده باشد، گفت: انقلاب اسلامی پرچمی بلند در جهان معاصر دارد و در صورتی دشمنان می توانند این انقلاب را تضعیف کنند که در داخل کشور نفوذ...
به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه ، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاموشی رئیس این سازمان در آخرین سخنرانی از سلسله سخنرانی های خود در مساجد شاخص تهران به مناسبت دهه فجر در مسجد جامع نارمک حاضر شد و طی سخنانی با اشاره به آیات سوره ملک گفت: روایاتی در رابطه با سوره ملک هست و معصومین برای این سوره منزلتی بالا بیان می کنند و گفته اند کسی که این سوره را قرائت کند و از حفظ باشد، سپر قبر و قیامت را برای خود فراهم کرده است. پیامبر اکرم(ص) فرموده اند هرکس در شب این سوره را قرائت کند، اجری مانند احیای شب قدر خواهد داشت و ایشان هرشب پیش از خواب این سوره را قرائت می کردند. پیامبر اسلام(ص) در روایتی دیگر فرموده اند: خیلی دوست دارم که سوره ملک در قلب هر مؤمنی باشد و همچنین فرموده اند که بدانید سوره ملک برای خواننده آن در روز قیامت طلب آمرزش می کند، یکی از ارزش های این سوره  نجات دهندگی است.

وی اظهار کرد: امام محمد باقر(ع) فرموده اند: سوره ملک مانع از عذاب قبر است .بیش از 13 روایت در این زمینه وجود دارد. این سوره در چند بخش است و در بخش اول، پیرامون خدا صحبت می کند، در ابتدای این سوره آمده است: خدا خیلی بلندمرتبه است و ملک و سلطنت به دست خداست و خدا به هر چیزی تواناست، خدا کسی است که موت و حیات را خلق کرده اینکه موت بر حیات تقدم یافته به این دلیل است که مرگ، محل امتحان است و ما، تقدم نبود بر بود داریم. خداوند در قرآن می فرماید اگر می خواهید ولی‌الله شوید باید نسبت به مرگ ناراحت نشوید و باید به سمتش بروید. 

خاموشی افزود: خداوند هفت آسمان را با قدرت خود خلق کرد و طبقاتی را بالا سر ما قرار داد. آیا در نظم عالم مشکل می بینید؟ خدایی که این قدر داناست وعده داده خودت را به من بسپار آیا می شود به سمتش نرویم و اشتیاق نداشته باشیم؟ اخیراً دانشمندان کهکشانی را کشف کرده اند که می‎گویند عمر این کهکشان به اندازه گیتی است، فاصله اش را با زمین تخمین زده اند و می‌گویند 13 میلیارد سال نوری است و آنها که عمر زمین، آسمان و جهان را پیش بینی می کنند، می گویند اهمیت این کشف این است که به مکانیزم خلقت آسمانها و زمین بیشتر دست پیدا می کنیم.

وی با بیان ادامه آیات سوره ملک گفت: در انتهای این سوره، جهنمیان می گویند اگر ما اهل شنیدن و فکر بودیم از جهنمیان نمی شدیم. انقلاب اسلامی برای ما بصیرت است، کسی که توجه کند به نفعش است و کسی که توجه نکند بر علیه او خواهد بود، ولایت فقیه یک نعمت است که و امروز مشاهده می کنیم در کشورهایی که از این عالمان برخوردار نیستند، مانند اردن، بحرین و امارات چه خبر است در صورتی که اگر برخوردار بودند مقابل ظلم می ایستادند.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه، انقلاب اسلامی را به عنوان یک وجود حی و پیام زنده برشمرد و افزود: اگر این انقلاب مرده بود، کسی به آن کاری نداشت. برای اثبات زنده بودنش همین بس که حاج قاسم سلیمانی را ترور کردند و پس از آن مشاهده می کنید کلماتی که روزانه در آمریکا درمورد این شهید بزرگوار تولید می شود، چقدر زیاد است و در اسناد رسمی بسیار درمورد این شهید صحبت می کنند. مفهومش این است که انقلاب زنده است و فقط نسل ها عوض می شوند. امام راحل از این دنیا رفتند، اما اسلام و انقلاب پایدار ماند و باید این امانت را به نسل بعد به خوبی تحویل دهیم.

وی اظهار کرد: در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی دغدغه تثبیت انقلاب را داشتیم، آن زمان و بحران ها گذشت، سپس وارد جنگ تحمیلی شدیم، در برابر جنگی که تحمیل شد، مقتدرانه از مرزها دفاع کردیم و بعد از جنگ، مرزها درنوردیده شد و امروز نقطه ای در جهان نیست که آرمان های انقلاب اسلامی را تحلیل نکرده باشد. انقلاب اسلامی پرچمی بلند در جهان معاصر دارد و در صورتی دشمنان می توانند این انقلاب را تضعیف کنند که در داخل کشور نفوذ کنند.

خاموشی به برخی از فرازهای بیانیه گام دوم انقلاب اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در بهمن 97 طی بیانیه ای فرمودند: مهمترین ظرفیت کشور، نیروی انسانی مستعد و کارآمد با زیربنای اصیل ایمانی و دینی است. جوانها باید مساجد را پرکنند، مکان عبادت، شما را می‌سازد. افول جمعیتی بسیار جدی است و جمعیت کشور نباید پیر شود که اگر چنین شود فرصتها را از دست می‌دهیم. 36 میلیون نفر در سنین 15 تا 40 سالگی، نزدیک به 14 میلیون نفر دارای تحصیلات عالی، رتبه دوم جهان در دانش آموختگان علوم و مهندسی، انبوه جوانانی که با روحیه انقلابی رشد کرده اند و آماده جهاد هستند که هیچ اندوخته مادی با اینها قابل مقایسه نخواهد بود و به جز اینها فرصت های مادی کشور فهرستی طولانی را تشکیل می دهد که مدیران کارآمد می توانند با فعال کردن و بهره گیری از آنها درآمدهای ملی را افزایش داده و کشور را ثروتمند و بی نیاز کنند.

وی عنوان کرد: در ادامه بیانیه آمده است که ایران با دارابودن یک درصد جمعیت جهان 7 درصد مخازن معدنی جهان را در اختیار دارد. منابع عظیم زیرزمینی، بازار بزرگ ملی، بازار بزرگ منطقه ای با داشتن 15 همسایه با 600 میلیون جمعیت، سواحل دریایی طولانی، حاصل خیزی زمین و محصولات متنوع کشاورزی و باغی و اقتصاد بزرگ و متنوع، بخش هایی از ظرفیت های کشور است که باید این ظرفیت‌ها به فعلیت برسد.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در پایان سخنان خود به توصیه های رهبر معظم انقلاب اسلامی به جوانان اشاره کرد و گفت: رشد معنویت و اخلاق، توسعه علم و پژوهش، رونق اقتصادی، هدایت و مبارزه با فساد، استقلال و آزادی، حفظ عزت ملی و روابط خارجی و مرزبندی با دشمن و رواج سبک زندگی اسلامی ایرانی از توصیه های رهبر معظم انقلاب اسلامی به جوانان است که جوانان باید این توصیه ها را سرلوحه کار خود قرار دهند تا همیشه قوی و عزیز باشند.