کد خبر : 338291

تاریخ درج خبر : چهارشنبه 6 فروردین 1399
سازمان اوقاف و امور خیریه جمهوری اسلامی ایران
• توزیع 12 هزار سبد کالا و بسته سلامت توسط اوقاف کردستان در مناطق محروم
حجت الاسلام والمسلمین محمد کاروند مدیر کل اوقاف و امور خیریه کردستان از توزیع 12 هزار سبد کالا و بسته سلامت از محل موقوفات استان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه از کردستان حجت الاسلام محمد کاروند مدیر کل اوقاف و امور خیریه کردستان با اعلام این خبر گفت: در راستای حمایت از قشر محروم جامعه در مبارزه با شیوع بیماری کرونا اداره کل اوقاف و امور خیریه کردستان اقدام به تهیه و توزیع 7500 سبد بهداشتی و 4500 سبد کالا در مناطق محروم استان کرد.

وی خاطر نشان کرد: این اقلام با اعتبار بالغ بر 1میلیارد و 100 میلیون تومان و از محل موقوفات استان هزینه شد.

کاروند با بیان این مطلب که اداره کل اوقاف و امور خیریه کردستان در شرایط بحرانی خود را موظف به خدمت رسانی به مردم میداند گفت: از اواخر بهمن و اسفند ماه این اداره کل با شناسایی اقشار و مناطق محروم استان و از محل موقوفات منطبق اقدام به توزیع سبد کالا شامل مایحتاج زندگی از جمله برنح ،روغن،چای، قند، رب ، ماکارونی در حاشیه شهرها ، روستاها ، مساجد و مدارس مناطق محروم کرد و همچنین در حوزه سلامت و بهداشت نیز اوقاف در کنار سایر نهادهای استان اقداماتی همچون تهیه سبد سلامت شامل صابون، وایتکس و صابون مایع جهت مناطق محروم شهرستانهای قروه، سرو آباد و دیواندره و مواد ضد عفونی و شوینده جهت مساجد و برپایی ایستگاه های سلامت در جوار بقاع متبرکه و موقوفات شاخص جهت ضد عفونی خودرو ها انجام داده است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه کردستان با اعلام سایر برنامه های اوقاف در این زمینه گفت: راه اندازی ایستگاه سیار ضد عفونی مساجد و اماکن متبرکه از سایر اقدامات اوقاف در این ایام است که با همکاری هیات های جهادی صورت گرفته است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه کردستان با اعلام این خبر گفت: تعطیلی بقاع متبرکه در راستای عدم حضور مردم در تجمعات و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا بر اساس مصوبه ستاد مبارزه با کرونا اتخاذ شده است.

کاروند با بیان اینکه بهترین راه پیشگیری از شیوع کرونا بر اساس تاکیدات پزشکان و مسئولان امر عدم حضور در اماکن شلوغ است، یادآور شد: بقاع متبرکه استان هر سال در ایام نوروز میزبان مسافران و زائران نوروزی بوده است که با توجه به شرایط کنونی و شیوع ویروس کرونا در راستای حفظ سلامت شهروندان و پیشگیری از شیوع کرونا، بقاع متبرکه در ایام نوروز سال جاری تعطیل شده است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه کردستان خاطر نشان کرد:تصمیم گیری در خصوص بازگشایی بقاع متبرکه استان بر اساس مصوبه ستاد استانی مبارزه با کرونا و بازگشت به شرایط عادی خواهد بود و مراتب در آینده از طریق خبرگزاری‌های رسمی اطلاع رسانی خواهد شد.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه کردستان با اعلام این موضوع که سنت حسنه وقف همچون چشمه همیشه جاری است و با گذشت سالهای سال منفعت و خیر خود را به نیازمندان می رساند خاطر نشان کرد: اقدامات اوقاف در این ایام در راستای اجرای نیت واقفینی صورت گرفته که صدها سال پیش اموال خود را در راستای کمک به نیازمندان وقف کرده اند و در صورتی که وقف با نیت های خیرات و مبرات و کمک به سلامت و بهداشت در جامعه نهادینه شود و خیرین استان در این حوزه گام بگذارند زمینه برای خدمت رسانی هرچه بیشتر به مردم شریف استان فراهم خواهد شد.