کد خبر : 346469

تاریخ درج خبر : یک شنبه 9 شهریور 1399
سازمان اوقاف و امور خیریه جمهوری اسلامی ایران
• مردم موقوفات خود را به اداره اوقاف بسپارند/توزیع بیش از هزار و ۳۰۰ بسته حمایتی توسط اوقاف هرمزگان
نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان : من خود اگر موقوفه‌ای داشته باشم ترجیحم آن است آن را تحویل اداره اوقاف دهم، چراکه اوقاف یک سازمان و تشکیلات است و می‌تواند در بخش‌های مختلف حقوقی، سرمایه‌گذاری و ایجاد ارزش‌افزوده حمایت کند.

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه از استان هرمزگان ، حجت الاسلام والمسلمین محمد عبادی زاده نماینده ولی فقیه در هرمزگان در حاشیه مراسم مرحله دوم رزمایش مواسات و همدلی در امامزاده سیدمظفر بندرعباس(ع)، تصریح کرد: مدت‌زمان زیادی در اداره کل اوقاف هرمزگان مسئولیت داشتم و از نزدیک با این فضا آشنا هستم، خیلی مواقع مردم از من می‌پرسند که موقوفاتمان را خود نگه‌داریم و یا به اداره اوقاف تحویل دهیم، من خود اگر موقوفه‌ای داشته باشم ترجیحم آن است آن را تحویل اداره اوقاف دهم، چراکه اوقاف یک سازمان و تشکیلات است و می‌تواند در بخش‌های مختلف حقوقی، سرمایه‌گذاری و ایجاد ارزش‌افزوده حمایت کند.

وی ادامه داد: امروز شاهد هستیم در استان هرمزگان، موقوفاتی که توسط اداره اوقاف نگهداری شده، طولانی‌ترین قدمت را دارند و موقوفاتی که در دست افراد بوده‌اند، عموماً از بین رفته‌اند.

نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان تصریح کرد: در محرم و صفر سال‌های گذشته بسیاری از مردم نذوراتی داشتند و آن را در قالب پخت طعام به دست عزاداران و نیازمندان می‌رساندند، اما متأسفانه در محرم و صفر امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا این امکان را ندارند.

وی افزود: یکی از کارهای بسیار خوبی که در سازمان اوقاف و به‌تبع آن اداره کل اوقاف هرمزگان انجام شده، همراهی با رزمایش مواسات و همدلی است. نه‌تنها در رزمایش مواسات بلکه در طرح‌های مختلف دیگری نقش وقف را به‌عنوان یک میراث ماندگار مردمی در همه‌جا مشاهده می‌کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان عنوان کرد: امروز اداره کل اوقاف هرمزگان بیش از هزار و ۳۰۰ بسته حمایتی با ارزش ریالی ۵۰۰ میلیون تومان را تهیه و به‌زودی در بین نیازمندان استان توزیع می‌کنند و این گوشه‌ای از آثار و برکات به‌جامانده از نیات خیر واقفان عزیز است.