کد خبر : 347203

تاریخ درج خبر : پنج شنبه 20 شهریور 1399
سازمان اوقاف و امور خیریه جمهوری اسلامی ایران
• برگزاری سی و هفتمین دوره مسابقات بین المللی در دهه فجر /وضعیت خوب استان کرمانشاه در زمینه تلاوت قرآن کریم
رییس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور از برگزاری سی و هفتمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم در دهه فجر به صورت غیر حضوری خبر داد.
به گزارش روابط عمومی‌ سازمان اوقاف و امورخیریه از استان کرمانشاه؛ مهدی قره شیخلو رییس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در مراسم اختتامیه چهل و سومین دوره مسابقات قرآن کریم کرمانشاه اظهار داشت: بیش از چهار دهه است که در سازمان اوقاف و امور خیریه مسابقات قرآنی را برگزار می‌کنیم و چهل و سومین دوره مسابقات قرآنی و سی و ششمین دوره مسابقات بین المللی را برگزار کردیم که امسال به دلیل شرایط حاکم بر جامعه سی و هفتمین دوره مسابقات بین المللی برگزار نشد که انشاالله در دهه فجر امسال به صورت غیر حضوری با استفاده از ظرفیت های موجود اجرا خواهد شد.

وی افزود: مسابقات کشوری را هم در آبان ماه امسال به صورت حضوری و با رعایت دستور العمل‌های بهداشتی در تهران برگزار خواهیم کرد.

 وی گفت: هدف از برگزاری اینگونه مسابقات صرفاً مسابقه نیست بلکه ابزار و وسیله ای برای جذب مردم خصوصا جوانان و نوجوانان و انس آنها با قرآن کریم است.

رییس مرکز امورقرآنی سازمان اوقاف بیان داشت: هنر قرآنی در طول ۴۰ سال گذشته در ایران آنچنان تاثیر گذار بوده که امروز بیش از ۴۰۰ رتبه بین المللی در جهان داریم که ظرفیت بسیار بزرگی است و نشان از توسعه این هنر اسلامی دارد.

وی یکی از ضعف های موجود در جامعه امروز را عدم آشنایی مردم با معانی و مفاهیم قرآنی دانست و تصریح کرد: باید تلاش کنیم مردم همانگونه که از صوت و لحن قرآن لذت می برند  با درک مفاهیم این کتاب آسمانی قلوبشان نیز تحت تاثیر قرار گیرد .

رییس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه در پایان افزود : استان کرمانشاه در حوزه تلاوت قرآن در وضعیت بسیار خوبی دارد و امیدواریم بتوانیم با همکاری دستگاههای ذی ربط زمینه رشد قاریان کرمانشاهی برای حضور در عرصه بین‌المللی را فراهم کنیم.