کد خبر : 350052

تاریخ درج خبر : جمعه 25 مهر 1399
سازمان اوقاف و امور خیریه جمهوری اسلامی ایران
• شناسایی 170 نقطه آسیب‌پذیر در سازمان اوقاف/ شکایات با تشکیل «کمیته ارتقای سلامت اداری» کاهش یافته است
مدیرکل بازرسی مدیریت عملکرد و پاسخگویی به شکایات سازمان اوقاف با اشاره به اینکه طی دو سال اخیر 170 گلوگاه (نقطه) که در سازمان موجب آسیب بود را شناسایی کردیم، گفت: پس از تشکیل «کمیته ارتقای سلامت اداری» و اقدامات پیشگیرانه‌ای که در تمام استان‌ها صورت گرفته،...
حجت‌الاسلام والمسلمین شوزب شیری؛ مدیرکل بازرسی مدیریت عملکرد و پاسخگویی به شکایات سازمان اوقاف و امور خیریه در گفت‌وگو با روابط عمومی این سازمان درباره مهمترین فعالیت‌های این اداره کل طی سال‌های اخیر اظهار کرد: طی دو سال اخیر 170 گلوگاه (نقطه) که در سازمان موجب آسیب بود را شناسایی کردیم؛ این نقاط آسیب‌پذیر از نظارت دقیق افراد، گزارشات واصله از استان‌ها و همچنین شکایات مردمی کشف شد.

وی با اشاره به راه‌اندازی «کمیته ارتقای سلامت اداری»، افزود: این کمیته در راستای شناسایی نقاط آسیب‌پذیر تشکیل شده است و 30 عضو دارد و در راستای حل مشکلات در زمینه فساد اداری اقدام می‌کند.

مدیرکل بازرسی مدیریت عملکرد و پاسخگویی به شکایات سازمان اوقاف تصریح کرد: یکی از وظایف «کمیته ارتقای سلامت اداری» این است که برنامه‌های درنظر گرفته شده برای حل مشکلات و رسیدگی به نقاط آسیب‌پذیر را بررسی کند و اگر نیاز به اصلاح دارد، این کار نیز صورت گیرد؛ تاکنون در حوزه املاک و اسناد، حوزه مالی و پرسنلی اقدامات خوبی توسط این کمیته انجام شده که خروجی آن در نهایت به نفع سازمان اوقاف بوده است.

حجت‌الاسلام شوزب شیری در خصوص تعداد شکایات از سازمان اوقاف و امور خیریه پس از تشکیل کمیته ارتقای سلامت اداری گفت: پس از تشکیل این کمیته و اقدامات پیشگیرانه‌ای که در تمام استان‌ها صورت گرفته، میزان شکایات کمتر از گذشته شده که دلیل آن هم اصلاح فرآیندها و شناسایی نقاط آسیب‌پذیر بوده است.