کد خبر : 350899

تاریخ درج خبر : شنبه 3 آبان 1399
سازمان اوقاف و امور خیریه جمهوری اسلامی ایران
• افتتاح 21 پروژه عمرانی خراسان رضوی و بزرگترین استخر ذخیره آب استان با حضور رئیس سازمان اوقاف
همزمان با دهه وقف، 21 پروژه عمرانی و کشاورزی در موقوفات و بقاع متبرکه استان خراسان رضوی با حضور رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با هزینه ای معادل 207 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف وامور خیریه از خراسان رضوی، همزمان با دهه وقف 21 پروژه عمرانی و کشاورزی با هزینه ای بالغ بر 207 میلیارد و 500 میلیون ریال در موقوفات و بقاع متبرکه استان خراسان رضوی با حضور حجت الاسلام و المسلمین دکتر خاموشی، رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه به بهره برداری رسید.
بر اساس این گزارش یکی از این پروژه ها احداث دارالقرآن، از محل سرمایه گذاری موقوفه قرآنی" محمد ناصر خان ظهیرالدوله" یکی از بزرگترین موقوفات قرآنی خراسان رضوی در موقوفه" شیخ محمد آخوند" است که عرصه آن مربوط به این موقوفه است .
براساس این گزارش ساخت استخر ذخیره آب، پروژه های مسکونی، ایجاد توتستان و نیروگاه های برق خورشیدی از دیگر پروژه های افتتاح شده است.
در این پروژه ها همچنین می توان به استخر ذخیره آب موقوفه گوهرشاد واقع در بخش شاندیز اشاره کرد که این استخر با ظرفیت 65 هزار متر مکعب در حال حاضر به عنوان بزرگترین استخر ذخیره آب استان شناخته می شود.
همچنین دو پروژه مسکونی شامل 18 واحد مسکونی  در شهر مشهد و کاشمر ، توتستان ۴.۵ هکتاری ، استخر ذخیره آب ۲۷۰۰ متر مکعبی موقوفه یوزباشی  و... به بهره برداری رسید.
علاوه بر این 13 نیروگاه برق خورشیدی با ظرفیت 650 کیلووات در بقاع متبرکه و موقوفات استان به بهره برداری رسید.