کد خبر : 351845

تاریخ درج خبر : شنبه 24 آبان 1399
سازمان اوقاف و امور خیریه جمهوری اسلامی ایران
• چهارمین دوره مسابقه عکس «سوگواره شور حسینی» برگزار می‌شود
چهارمین دوره مسابقه عکس «سوگواره شور حسینی» در راستای ترویج فرهنگ عاشورایی اباعبدالله الحسین (ع) برگزار می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند تا روز سه‌شنبه 27 آبان در این مسابقه ثبت‌نام کنند.
به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، چهارمین دوره مسابقه عکس «سوگواره شور حسینی» در راستای ترویج فرهنگ عاشورایی اباعبدالله الحسین (ع) و اصحاب با وفای ایشان و همچنین ثبت هنری جلوه‌هایی از فرهنگ عزاداری و ایثار مردم در این ایام کرونایی (ماه‌های محرم و صفر) برگزار می‌شود.
 
این مسابقه با همت دبیرخانه شورای امر به معروف و نهی از منکر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با مشارکت معاونت امور هنری و همکاری مراکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی برای کارکنان، خانواده‌های آنان و همچنین عموم علاقمندان در سراسر کشور برگزار خواهد شد.
 
علاقه‌مندان می‌توانند برای شرکت در این مسابقه که با محوریت «جلوه های  ایثار عزاداران حسینی در محرم و صفر» برگزار می‌شود، تا روز سه‌شنبه 27 آبان ماه به نشانی‌های Marouf.farhang.gov.ir، Farhang.gov.ir، Shorehosseini.farhang.gov.ir مراجعه کنند.
 
6 موضوع این مسابقه عبارتند از: «عکس آزاد و خلاقانه پیرامون نشانه های سوگواری در محرم و صفر»، «جلوه‌های ایثار عزاداران حسینی در عرصۀ جهاد سلامت»، «ایثار، بخشش و مشارکت مردم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ایام سوگواری سالار شهیدان و اربعین حسینی»، «فرهنگ بومی مردم در عزاداری های حسینی»، «جلوه‌هایی از بزرگداشت اربعین حسینی»، «آداب سوگواری های حسینی در میان ملل و ادیان مختلف».
 
در بخش اول و دوم مسابقه به نفرات اول تا پنجم به ترتیب مبلغ 10میلیون ریال، 8 میلیون ریال، 6 میلیون ریال، 4 میلیون ریال و 3 میلیون ریال و به نفرات پنجم تا دهم  هر یک مبلغ 2 میلیون ریال جایزه نقدی اهدا می‌شود؛ همچنین آثار برگزیده به‌صورت یک مجموعه چاپ و منتشر خواهد شد.