کد خبر : 351976

تاریخ درج خبر : پنج شنبه 29 آبان 1399
سازمان اوقاف و امور خیریه جمهوری اسلامی ایران
• ابلاغ طرح بزرگ شهید سلیمانی به منظور حمایت از نیازمندان در آستانه موج سوم کرونا
مدیرکل امور اجتماعی و مشارکتهای سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: سازمان اوقاف با خدمت به محرومین یاد و نام شهید سلیمانی را گرامی می دارد.
به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، رضا معممی مقدم مدیرکل امور اجتماعی و مشارکتها گفت: در آغاز هفته بسیج و آستانه سالگرد شهادت مظلومانه سردار بزرگ مدافعان حرم شهید سلیمانی، مسئولین و دست اندرکاران بقاع متبرکه به عنوان مدافعان و خادمان حرم های متبرکه، وظیفه خود می دانند که نام و یاد این سردار رشید اسلام را که اگر مجاهدتهای او و یارانش نبود امروز اثری از این حرم ها نبود، گرامی بدارند.

وی افزود: در راستای گرامی‌داشت یاد و نام این سردار عزیز، هر کس وظیفه ای دارد که اولا باید آن را به خوبی بشناسد و در ثانی به آن به خوبی عمل کند. وظیفه امروز ما الهام گرفته از جمله ای است که سردار دلها در قضیه سیل خوزستان فرمودند و بیان کردند: جوانانی که اشتیاق زیادی برای اعزام به سوریه و دفاع از حرم دارند، بهتر است به خوزستان بیایند.

وی همچنین افزود: امروز یقینا اگر سردار در بین ما بود، کمک به پیشگیری از بیماری کرونا و کمک به آسیب دیدگان کرونا را نشانه می گرفت و همگان را به آن سمت و سو سوق می داد.

مدیرکل امور اجتماعی و مشارکتهای سازمان اوقاف خاطرنشان کرد: از طرفی نیز ما نباید از فکر انتقام سخت از قاتلین سردار عزیزمان خارج شویم که به دست شقی ترین افراد زمان، آمریکای جنایتکار مظلومانه به شهادت رسیدند. راه مبارزه با آمریکا را نیز مقام معظم رهبری تبیین کردند و فرمودند: امروز مرگ بر آمریکا خدمت به این مردم است.

وی با اشاره به موج سوم کرونا در کشور افزود: در شرایط فعلی زندگی افراد کم برخوردار بیش از دیگران از شیوع کرونا تحت تاثیر قرار گرفته. عده ای کار و درآمد خود را از دست داده اند و حتی برای تامین نیازهای اولیه زندگی خود، دچار مشکل جدی شده اند.

وی افزود: در این شرایط، وظیفه ایجاب می کند که بقاع متبرکه که ملجاء بندگان خداست، قدمی بردارند و کاری در خور نام و یاد سردار عزیزمان بردارند. به همین منظور طرح شهید سلیمانی با هدف توزیع سبد غذایی و لباس گرم با توجه به برودت هوا بین اقشار آسیب پذیر  و آبرومند متاثر از شرایط اقتصادی با توجه اهمیت موضوع توسط  نماینده ولی فقیه و ریاست سازمان ابلاغ شد.

وی افزود: در این طرح انشاء الله در کل کشور با مشارکت خیرین بالغ بر 220 هزار سبد غذایی بین خانواده های آسیب دیده از کرونا توزیع خواهد شد.  

معممی مقدم با بیان اینکه خدمت به سلامت جامعه و مقابله با بیماری کرونا را نیز یکی از وظایف خود می دانیم، افزود: با توجه به اینکه داروی امام کاظم علیه السلام از سوی وزارت بهداشت جهت درمان بیماری کرونا مورد تایید قرار گرفته است، توزیع رایگان آن ، در دستور مراکز افق بقاع متبرکه قرار گرفته است.