کد خبر : 355648

تاریخ درج خبر : یک شنبه 26 بهمن 1399
سازمان اوقاف و امور خیریه جمهوری اسلامی ایران
• برنامه‌های فرهنگی امامزاده‌ها در ماه رجب در بستر فضای مجازی برگزار می‌شود
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: هرسال با آغاز ماه رجب برنامه‌های فرهنگی در امامزاده‌ها توسط سازمان اوقاف تدارک دیده می‌شد اما امسال این فعالیت‌ها به بستر فضای مجازی منتقل شده‌اند.
به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت‌الاسلام و المسلمین غلامرضا عادل معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه در برنامه «طلوع فجر» گفت: آغاز سال شمسی در فروردین، آغاز سال قمری در محرم و آغاز سال بندگی با رجب آغاز می‌شود.

وی افزود: هرسال با آغاز ماه رجب برنامه‌های فرهنگی در امامزاده‌ها توسط سازمان اوقاف تدارک دیده می‌شد که امسال به دلیل شرایط و محدودیت های کرونایی برنامه‌ها محدودتر شدند و برنامه‌های حضوری و تجمعی جهت حفظ سلامتی مردم حذف شده‌اند اما سایر فعالیت‌ها به بستر فضای مجازی منتقل شده‌اند.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف اظهار کرد: خیران و و واقفات در هر امری که در جامعه اتفاق افتاده و وقف می‌توانسته پشتیبان آن باشد ، وارد شده‌اند. پس از شهادت سردار سلیمانی نیز چندین وقف تحت عنوان وقف مقاومت انجام شد یا پس از شهادت شهید فخری‌زاده واقفی در استان مازندران شالی‌کوبی و شالیزارهای خود را که بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان ارزش داشت برای توسعه انرژی هسته‌ای و آموزش دانشمندان هسته‌ای وقف کرد.