کد خبر : 358684

تاریخ درج خبر : سه شنبه 14 اردیبهشت 1400
سازمان اوقاف و امور خیریه جمهوری اسلامی ایران
• پیام سازمان اوقاف و امور خیریه به مناسبت شهادت امام علی علیه‌السلام
سازمان اوقاف و امور خیریه در پیامی فرا رسیدن سالروز شهادت مولی‌الموالی؛ امیرالمومنین حضرت علی بن ابی‌طالب علیه‌السلام را تسلیت گفت.
به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، در این پیام تسلیت آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

«إِنَّمَا وَلِيُّكُمُ اللّهُ وَرَسُولُهُ وَالَّذِينَ آمَنُواْ الَّذِينَ يُقِيمُونَ الصَّلاَةَ وَيُؤْتُونَ الزَّكَاةَ وَهُمْ رَاكِعُونَ»

ولیّ امر و یاور شما تنها خدا و رسول و مؤمنانی خواهند بود که نماز به پا داشته و به فقرا در حال رکوع زکات می‌دهند.
(سوره مائده، آیه 55)

حالا دیگر همه خرابه‌نشین‌های مستمند شهر با چشمان مملو از انتظارشان فهمیده‌اند آن مرد ناشناسی که هر شب چونان آفتاب با دستان پر از مهر خرامان از بی‌راهه‌ها به بیغوله‌ها می‌آمد همانی است که در مسجد کوفه با شمشیر زهرآلود سجاده‌اش رنگین شده است.

همه از وقتی شنیده‌اند که طبیب گفته است که شیر ممکن است درد آن مرد را التیام دهد، خویش را به هر دری زده‌اند که کاسه‌های همیشه خالیشان را پر از شیر کنند و برایش ببرند...

ناگه از خانه آن مرد بانگ شیون برخاست و کاسه‌های شیر یکی یکی از دستهای ناتوان از بار غمی بزرگ بر زمین افتاد و یتیمی با شانه‌های لرزان از گریه خود را به آغوش پیرزنی تکیده انداخت و گفت:

«نگفتمت مادربزرگ آن که شبانه به خانه ما می‌آمد علی بود؟»

سازمان اوقاف و امور خیریه فرا رسیدن سالروز شهادت مولی‌الموالی؛ امیرالمومنین حضرت علی بن ابی‌طالب علیه‌السلام را به تمام عاشقان خاندان عصمت و طهارت تسلیت می‌گوید.