کد خبر : 359251

تاریخ درج خبر : دوشنبه 27 اردیبهشت 1400
سازمان اوقاف و امور خیریه جمهوری اسلامی ایران
• برگزاری دومین نشست کمیته بهره وری سازمان اوقاف /لزوم استقرار شاخص های ارتقا بهره‌وری درسازمان اوقاف
مدیرکل برنامه ریزی،نظارت و تحول سازمانی سازمان اوقاف و امور خیریه در دومین نشست کمیته بهره‌وری این سازمان با بیان اینکه سال گذشته تلاش زیادی صورت گرفت تا نظام ارتقاء بهره وری در سازمان اوقاف استقرار یابد تصریح کرد: همه ما نسبت به امانت موقوفات که به ما...
به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، دکتر محمد مولایی در دومین جلسه کمیته بهره وری سازمان اوقاف با بیان اینکه برخی از موانع ارتقاء بهره وری در سازمان اوقاف شناسایی و مدل اجرایی برای رفع آن طراحی شده است تصریح کرد: رفع همه موانع و مشکلات ارتقای بهره وری در حوزه های مختلف سازمان اوقاف نیازمند پژوهش و بررسی بیشتر و تدوین برنامه است و لازم است مسئله ارتقای بهره وری در سازمان به یک فرهنگ تبدیل شود.
 
وی خاطرنشان کرد: طی چندین سال گذشته تلاش زیادی صورت گرفته است تا نظام بهره وری در سازمان اوقاف استقرار یابد، ولیکن علی رغم احصاء شاخص ها و سنجه های بهره وری در سنوات گذشته همچنان پیاده سازی نشده است .
 
همچنین در این نشست براتی رئیس اداره بهبود فرایندها و تحول اداری سازمان اوقاف با اشاره به روزآمد نبودن شاخص های بهره وری در سازمان اوقاف تصریح کرد: اصلاح فرآیندها، استاندارد سازی فرآیند ها، شناسایی عوامل موثر بر فرآیندها، نبود اطلاعات و آمار لازم در حوزه پروژه ها و فعالیت های گزارش ساز و تعدد سامانه ها از جمله موانع ارتقاء بهره وری در سازمان اوقاف است .
 
وی تاکید کرد: برای ارتقاء بهره وری در سازمان اوقاف و افزایش کارآمدی نیروی انسانی که عامل اصلی رشد بهره وری است انگیزه بخشی به کارکنان و نیروی انسانی و اصلاح فرآیندها در دستور کار قرار گرفته است.
 
همچنین علی شیرین نماینده روابط عمومی سازمان اوقاف در کمیته بهره وری با بیان اینکه اطلاعات آمار و وجود بانک اطلاعاتی یکی از بایسته های اطلاع رسانی موثر و اثر بخش در ارتقاء بهره وری است خواستار تدوین و تکمیل بانک اطلاعات سازمان با محوریت اطلاعات جذاب و رسانه ای و شفاف سازی عملکرد و خدمات سازمان در حوزه های مختلف شد .