کد خبر : 361907

تاریخ درج خبر : پنج شنبه 13 خرداد 1400
سازمان اوقاف و امور خیریه جمهوری اسلامی ایران
• پیام سازمان اوقاف و امور خیریه به مناسبت فرا رسیدن سالروز رحلت امام خمینی (ره) و قیام 15 خرداد
سازمان اوقاف و امور خیریه در پیامی به مناسبت سالروز رحلت امام خمینی (ره) و قیام خونین 15 خرداد و بر لزوم حفظ و ترویج آرمان ها و اندیشه های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، در این پیام آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

امام خمینی (ره) با همراهی مردم در مقابل طاغوتی ایستاد که قرنها در کشور ریشه دوانیده بود و انقلابی بی‌نظیر را بنیان نهاد که تا به امروز استکبارستیزی و دفاع از مظلومان جهان سرلوحه همه امورش بوده است.

امام خمینی تنها یک شخص نبود بلکه یک نهضت بزرگ بود که مسیر تاریخ را عوض کرد .او پیروزی انقلاب بزرگی را رقم زد که همچنان بعد از گذشت بیش از چهل سال یک موجود حی و زنده است و چندی است که گام دوم خویش را با صلابت برداشته است.

آری؛نیمه خرداد 1342 طلیعه انقلابی بزرگ در تاریخ شد که حکومت دوهزارساله سلاطین را در هم کوبید و تبدیل به یکی از بزرگترین و تاثیرگذارترین وقایع در تاریخ معاصر شد.

سازمان اوقاف و امور خیریه این روز بزرگ را منشا به ثمر رسیدن نهضت سیاسی، اجتماعی و فرهنگی شیعه و حاکمیت قوانین اسلامی بر جامعه می داند و یاد و خاطره شهدای این قیام خونین را گرامی می دارد و همچنین سالروز رحلت امام خمینی (ره) را به تمام استکبارستیزان و آزادی‌خواهان عالم تسلیت می‌گوید و بر لزوم حفظ و ترویج آرمان‌ها و اندیشه‌های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران تاکید می‌کند.