کد خبر : 362018

تاریخ درج خبر : دوشنبه 17 خرداد 1400
سازمان اوقاف و امور خیریه جمهوری اسلامی ایران
• تبلور قدرت ملی با مشارکت حداکثری مردم در انتخابات
مدیرکل اوقاف هرمزگان گفت: مردم یکی از پایه‌های اصلی اقتدار ملی محسوب شده و مشارکت سیاسی بالای آنان در امور کشور و در شکل متداول آن که انتخابات است، موجب تولید قدرت ملی می‌شود.
به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه از استان هرمزگان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسین مهدیان مدیرکل اوقاف و امور خیریه هرمزگان اظهار کرد: مشارکت حداکثری مردم در انتخابات، پشتوانه قوی برای نظام جمهوری اسلامی بوده و ضامن امنیت، اعتبار و افزایش آبرو و قدرت بازدارندگی کشور است.
وی افزود: انتخابات یکی از عرصه‌های تبلور مشارکت مردم در تعیین سرنوشت خود است و افزایش مشارکت، همواره از اصول و سیاست‌های کلان نظام به شمار رفته است. ایران با برگزاری انتخابات متعدد در طول ۴ دهه حیات سیاسی خود، جلوه بی‌نظیری از دموکراسی را در معرض دید جهانیان گذاشته است.
مدیرکل اوقاف هرمزگان اضافه کرد: امیدبخشی، اطلاع‌رسانی از دستاوردهای نظام و انقلاب، پیگیری به‌موقع مشکلات مردم و افزایش اعتماد عمومی در جامعه از مؤلفه‌های انتخابات پرشور است. مردم یکی از پایه‌های اصلی اقتدار ملی محسوب شده و مشارکت سیاسی بالای آنان در امور کشور و در شکل متداول آن که انتخابات است، موجب تولید قدرت ملی می‌شود.
مهدیان تصریح کرد: انتخابات یکی از شاخصه‌های دموکراسی در جهان است که با حضور مردم و تعیین سرنوشتشان نمود پیدا می‌کند. حضور در انتخابات در این برهه تاریخی بسیار حساس و سرنوشت‌ساز است. البته تمامی انتخابات‌ها از این جهت که مردم با حضور خود تصمیم می‌گیرند و سرنوشت جامعه را تعیین می‌کنند، دارای اهمیت است. نکته مهمی که باید توجه ویژه‌ای به آن شود، این است که در دهه پنجم انقلاب قرار داریم و به تعبیری یک تغییر نسل نیز در جامعه به وجود آمده است.
وی ادامه داد: تلاش برای یک دولت قوی، انقلابی، جوان، جهادی، دردآشنا، معتقد به نظام و انقلاب، باکفایت، باایمان، عدالت‌خواه و ضد فساد، دارای عملکرد انقلابی و جهادی، معتقد به توانمندی‌های داخلی، معتقد به جوانان به عنوان پشتوانه حرکت عمومی کشور و امیدوار به آینده، داشتن همت برای اشتغال و توجه به تولید ملی از اهمیت به سزایی برخوردار است.
مدیرکل اوقاف هرمزگان در پایان یادآور شد: امیدواریم مردم ولایت مدار و انقلابی ما همانند سال‌های گذشته و انتخابات متعددی که در طول چندین سال انقلاب از خود به یادگار گذاشتند در این انتخابات نیز با همان همت و حضور و شور و دغدغه‌مندی حضور پیدا کرده و برگ زرین دیگری را در پرونده نظام مقدس جمهوری اسلامی با حضور حداکثری خود به یادگار بگذارند.