کد خبر : 365246

تاریخ درج خبر : سه شنبه 9 شهریور 1400
سازمان اوقاف و امور خیریه جمهوری اسلامی ایران
• برگزاری مرحله استانی چهل و چهارمین دوره مسابقات قرآن کریم/ رقابت راه‌یافتگان به مرحله استانی 31 شهریور پایان می‌یابد
مرحله استانی چهل و چهارمین دوره مسابقات قرآن کریم جمهوری اسلامی در حال برگزاری بوده و پایان شهریور 1400 پایان می‌یابد.
به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، مرحله استانی چهل و چهارمین دوره مسابقات قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران از 17 مردادماه 1400 آغاز شده است و تا پایان شهریورماه نیز ادامه خواهد داشت.
شرکت‌کنندگان در مرحله استانی چهل و چهارمین دوره مسابقات قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران براساس جدول زمان‌بندی اعلام شده از سوی مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه و به‌صورت حضوری (در برخی استان‌ها به‌صورت ویدئوکنفرانسی) و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در رشته‌های حفظ کل قرآن کریم، حفظ 20  جزء، حفظ 10 جزء، حفظ 5 جزء، قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، دعاخوانی، اذان و همسرایی و همخوانی قرآن کریم به رقابت می‌پردازند؛ خواهران شرکت‌کننده در این دوره از مسابقات در دو رشته اذان و همسرایی و همخوانی قرآن کریم به رقابت نمی‌پردازند.
براساس این گزارش، داوری در دو رشته دعاخوانی و همسرایی و همخوانی قرآن کریم پس از ضبط آثار در استان‌ها، به‌صورت متمرکز در مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه انجام خواهد شد.
استفاده از داوران «طرح ساماندهی داوران قرآن کریم» در مرحله شهرستانی و استانی چهل و چهارمین دوره مسابقات قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران از نکات قابل توجه این دوره از مسابقات است.