کد خبر : 366649

تاریخ درج خبر : چهارشنبه 14 مهر 1400
سازمان اوقاف و امور خیریه جمهوری اسلامی ایران
• توصیه امام‌جمعه بندرعباس برای وقف ثلث اموال
نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان با بیان اینکه فلسفه «وقف» تحقق عدالت اجتماعی است: گفت: به خواهران و برادران مؤمنی که امکان «وقف» در زمان حیات خود ندارند، توصیه می‌کنم در وصیت ثلث اموال خود، وقف را در نظر بگیرند.
به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت‌الاسلام‌ محمد عبادی‌زاده نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان اظهار کرد: خداوند سنت حسنه «وقف» را برای تحقق عدالت اجتماعی و پر کردن خلأهای جامعه اسلامی قرار داده است.
 
وی با بیان اینکه «وقف» باعث افزایش تعهدات اجتماعی نسبت به یکدیگر در جامعه می‌شود، افزود: «وقف» آثار تربیتی و معنوی بالایی دارد؛ واقف با عمل خود تربیت می‌شود و وقف انسان را زنده نگه داشته و ماندگار می‌کند.
 
امام‌جمعه بندرعباس با تاکید بر اینکه فلسفه «وقف» تحقق عدالت اجتماعی است، تصریح کرد: «وقف» باید در خدمت نیاز جامعه باشد، از این‌رو باید ابتدا نیازهای جامعه احصا شود و سپس «وقف» صورت بگیرد.
 
حجت‌الاسلام‌ عبادی‌زاده ادامه داد: خدا را شاکریم که در استان وقف‌های بسیاری در زمینه سیدالشهدا (ع) داریم اما در حوزه‌های دیگر وقف‌های کمی در استان وجود دارد؛ «وقف» باید در راستای قرآن و ترویج فرهنگ قرآنی که مغفول مانده و در همه زمینه‌های قرآنی مانند آموزش، تلاوت، حفظ و ... مورد استفاده قرار گیرد؛ «وقف» در زمینه ازدواج آسان خانواده‌های نیازمند، ترویج فرهنگ غدیر، ترویج فرهنگ مهدویت و حوزه علم و دانش نیز باید مورد توجه قرار بگیرد.
 
وی تاکید کرد: به خواهران و برادران مؤمنی که امکان «وقف» در زمان حیات خود ندارند، توصیه می‌کنم در وصیت ثلث اموال خود، وقف را در نظر بگیرند؛ به زحمتکشان اوقاف ضمن خدا قوت نیز می‌گویم که امروز یکی از کارهایی که باید گسترش یابد، اعزام مبلغین وقف به مناطق مختلف است.